Portal pasażera ułatwia wyszukiwanie połączeń. Dobry użytek z danych?

Darmowa wyszukiwarka połączeń kolejowych z całej Polski - tak można w skrócie podsumować portal pasażera.

Portal pasażera / Fot. Materiały własne

Portal pasażera / Fot. Materiały własne

Portal pasażera obsługuje wszystkich przewoźników, a więc nie tylko PKP. Znajdziemy tak rozkład pociągów, funkcję śledzenia pociągu na danej trasie, mapę z trasą wybranego połączenia, czy też komunikaty przewoźników.

Sprawdź: e-Obywatel

Zobacz również:

  • Trwają prace na usprawnieniem pracy wyszukiwarki Google

Portal wskazuje perony, z których odjeżdżają poszczególne pociągi, jest dostępny w wersji angielskiej i polskiej, a także w formie aplikacji mobilnej na iOS i Android.

Największą i najlepszą funkcją portalu pasażera jest oczywiście wyszukiwanie połączeń. Bezpośrednio na stronie głównej wpiszemy odpowiednie informacje (wyjazd z, przyjazd do), podamy daty i preferowane godziny, a portal wyświetli dostępne połączenia.

Portal pasażera jako aplikacja webowa

Portal pasażera ułatwia wyszukiwanie połączeń. Dobry użytek z danych?

Portal działa także jako aplikacja webowa bezpośrednio w przeglądarce. Kiedy wyszukamy już danego połączenia, zobaczymy dostępne przejazdy wraz ze szczegółami. Możemy wówczas kupić bilet, zobaczyć ile po drodze jest przesiadek (jeśli występują), czy też sprawdzić jeszcze więcej informacji. Jeśli się na to zdecydujemy, zobaczymy szczegółowo całą trasę, jej długość i inne dane.

Ważną sekcją w portalu pasażera są "Komunikaty". Znajdziemy tam przede wszystkim informacje o utrudnieniach i opóźnieniach. To bardzo przydatne, bo bezpośrednio na telefonie poznamy wszystkie najważniejsze informacje - nie trzeba nigdzie dzwonić czy szukać punktu informacyjnego na dworcu.

Pamiętajmy tylko, aby ślepo nie wierzyć wszystkim informacjom. W lipcu ub.r. zdarzyło się już, że portal informował o tym, że dany pociąg został odwołany, by później okazało się (informacja w kasie), że jednak przyjedzie. Był to chwilowy błąd systemu, który trwał kilkanaście minut i został naprawiony.

Zobacz: CPU Z

Podsumowując, to bardzo przydatna usługa i jeśli podróżujemy pociągiem, warto z niej korzystać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200