Ponad połowa Niemców korzysta z internetu

Z badania przeprowadzonego na przełomie kwietnia i maja br. wynika, że u naszych sąsiadów 55% mieszkańców powyżej 14 roku życia korzysta z internetu. Liczba użytkowników podwoiła się od 2000 roku.

Informację podajemy za Polską Agencją Prasową. Z cytowanego badania wynika, że ok. 35,7 mln Niemców powyżej 14 roku życia korzysta z sieci. W porównaniu z wynikami z ubiegłego roku liczba internautów wzrosła o 4%. Z kolei w odniesieniu do danych z 2000 roku wynika, że populacja użytkowników sieci podwoiła się w br.

Niewiele zmieniła się średnia czasu, jaki Niemcy poświęcają na korzystanie z internetu. W tym roku nasi sąsiedzi średnio surfowali przez 43 minuty dziennie (w ubiegłym roku byli online przez 45 minut dziennie).

Zobacz również:

  • Nokia poprowadzi ważny projekt 6G
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Największą popularnością internet cieszy się wśród młodzieży w przedziale wiekowym od 14 do 19 lat.

Badanie zostało przeprowadzone na losowo wybranej grupie 2537 osób. Pomiar zleciły dwie niemieckie stacje telewizji publicznej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200