Polska energia w Internecie

Agencja Rynku Energii SA oraz Alma Internet SA stworzyły platformę informacyjną oferującą dostęp do danych statystycznych i informacji biznesowych z sektora energetycznego w kraju i zagranicą. W przyszłości serwis ma być przekształcony w platformę handlu energią.

Agencja Rynku Energii SA oraz Alma Internet SA, kosztem 300 tys. zł stworzyły platformę handlowo-informacyjną PolskiRynekEnergii.pl. Początkowo za pośrednictwem portalu sprzedawane będą publikacje Agencji Rynku Energii, zarówno w postaci tradycyjnej (papierowej) jak i elektronicznej oraz usługi eksperckie pozwalające na złożenie zapytania do specjalistów branży energetycznej. W przyszłości PolskiRynekEnergii.pl ma stać się platformą handlu energią. Od początku tego roku Agencja Rynku Energii sprzedała publikacje na sumę ok. 1,5 mln złotych. Na koniec 2002 r. 30% przychodów z tego tytułu stanowić ma sprzedaż poprzez platformę internetową. Twórcy portalu zakładają, że PolskiRynekEnergii.pl zacznie przynosić zyski już w końcu 2003 r.

Agencja Rynku Energii SA powstała w 1997 r. Spółka dostarcza agendom rządowym i przedsiębiorstwom energetycznym informacje o funkcjonowaniu sektora paliwowo-energetycznego i jego poszczególnych podsektorów oraz informacji o oddziaływaniu energetyki na środowisko. Informacje te mają charakter analityczno-statystyczny i prognostyczno-badawczy. Założycielami i akcjonariuszami oprócz Skarbu Państwa są Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, Towarzystwo Gospodarcze "Polskie Elektrownie", Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Państwowa Agencja Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego SA, Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych SA oraz Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów.

Zobacz również:

  • Apple uruchomiło program naprawy smartfonów przez klientów
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Alma Internet SA powstała w lipcu 2000 r. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Alma. Spółka świadcząca integratorskie usługi internetowe stworzyła już m.in. serwisy branżowe: energetyka.net oraz agroinfo.pl. Obecnie wraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania spółka realizuje projekt portalu logistyka.net.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200