Polscy studenci informatyki wciąż w czołówce

Okazuje się, że polscy informatycy wciąż zajmują czołowe miejsca w najważniejszych konkursach programistycznych na świecie. W zakończonych właśnie Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym - ICPC studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden rodzimy zespół - z Uniwersytetu Warszawskiego.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC) to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów informatycznych. W tym roku brało w nim udział ponad 5600 drużyn. Do finału trafiły dwie polskie - jako jedyne reprezentujące kraje Europy Środkowo - Wschodniej. Uniwersytet Jagielloński wyprzedził tak elitarne uczelnie jak amerykański MIT (dopiero ósme miejsce) czy Uniwersytet Moskiewski. Pierwsze miejsce zajęła rosyjska drużyna uczelni z Saratowa.

Wśród postawionych przed drużynami zadań znalazły się między innymi:

Polskie drużyny wystąpiły w składach:

Uniwersytet Jagielloński: Arkadiusz Pawlik, Bartłomiej Walczak, Paweł Walter

Opiekunowie: Paweł Idziak, Maciej Żenczykowski

Uniwersytet Warszawski: Marcin Michalski, Paweł Parys, Bartłomiej Romański

Opiekunowie: Jan Madey, Krzysztof Diks

O innych sukcesach polskich uczelni przeczytacie między innymi w tekście: Poznań - informatyczna stolica Polski.

Więcej: ICPC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200