Platforma .NET Core 3.0 bez wsparcia technicznego

Microsoft zaprezentował deweloperską platformę .NET Core 3.0 niecałe 18 miesięcy temu, a wczoraj przypomniał jej użytkownikom, że wsparcie dla niej właśnie zakończyło się (dobiegło końca dokładnie przedwczoraj, czyli 3-go marca).

Korporacja zaleca użytkownikom, aby jak najszybciej zrobili upgrade i przenieśli swoje aplikacje i całe środowisko programistyczne na kolejną wersję rozwiązania, czyli na platformę .NET Core 3.1.

Strona zwierająca szczegółowe instrukcje, jak można to szybko zrobić, znajduje się tutaj. Jednocześnie Microsoft ostrzega, że nie przygotowuje już żadnych aktualizacji czy poprawek bezpieczeństwa dedykowanych dla platformy .NET Core 3.0. Ci wszyscy, którzy będą jej dalej używać powinni mieć świadomość tego, że robią to na własne ryzyko.

Zobacz również:

  • Mapy Apple z błędem umożliwiającym gromadzenie lokalizacji
  • Z usług GitHub korzysta już ponad 100 mln użytkowników
  • Koniec platformy AltSpaceVR

Odchodząca do lamusa platforma .NET Core 3.0 miała statut oprogramowania typu „Current”. Kolejna wersja tej platformy (czyli .NET Core 3.1) trafiła do rąk użytkowników 3-go grudnia 2019 roku jako wydanie LTS (Long-Term Supported). Oznacza to, że będzie wspierana technicznie przez okres co najmniej trzech najbliższych lat. Wydania LTS charakteryzują się tym, że zawierają stabilne oraz dobrze przetestowane komponenty i funkcje, wymagające niewielu już poprawek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200