Piotr "Vagla" Waglowski członkiem Rady Informatyzacji

Nowym członkiem Rady Informatyzacji został w dniu 14 sierpnia br. prawnik - Piotr "Vagla" Waglowski. Wicepremier Ludwik Dorn powołał go spośród kandydatów zgłoszonych przez stowarzyszenia wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, których celem statutowym jest reprezentowanie środowiska informatycznego lub wspieranie zastosowań informatyki.

Kandydaturę Piotra Waglowskiego zgłosiło Stowarzyszenie Internet Society Polska, którego był współzałożycielem. W komunikacie MSWiA nie ma informacji, jakie były inne kandydatury i przez jakie stowarzyszenia zgłoszone.

Piotr Waglowski znany jest w środowisku informatycznym głównie z prowadzonego od 1997 r. serwisu internetowego poświęconego prawnym aspektom wykorzystania technik informacyjnych, a w szczególności internetu - www.vagla.pl . Wybór publikowanych tam artykułów jego autorstwa ukazał się w książce "Prawo sieci. Zarys regulacji internetu".

20 lipca br. na nowego członka Rady Informatyzacji został mianowany Tomasz Nowakowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Piotr Waglowski jest także autorem tekstów publikowanych na naszych łamach:

Walka o święty spokój

Ujarzmić informacyjne społeczeństwo

Prosto, przejrzyście i wygodnie