Pierwszy router przemysłowy 5G trafia na rynek

HMS Networks wprowadza na rynek pierwszy na świecie przemysłowy router 5G. Firma twierdzi, że jest on zoptymalizowany do pracy w sieciach przemysłowych i obsługuje sieci Ericsson Industry Connect 5G.

Router 5G

Router 5G / Materiały prasowe

Router 5G umożliwia użytkownikom rozpoczęcie korzystania z 5G we własnej lokalizacji - tak przekonuje producent.

Nowy router wykorzystuje "inicjatywę technologiczną" opracowaną przez HMS Labs. Firma nie zdradza za wiele szczegółów, poza tym, że router przeszedł pomyślne testy zgodności CE i jest zoptymalizowany pod kątem sieci dla firm.

Zobacz również:

  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Niemcy rezygnują z 5G od Huawei. Wyznaczono datę

Sprawdź: Team Viewer

Producent sugeruje, że możemy zainstalować taki router np. w fabryce. Wówczas zyskamy dostęp do sieci 5G i użytkownicy będą mogli czerpać wiele korzyści z szybszej komunikacji i dobrego bezpieczeństwa, wraz z całą elastycznością, jaką zapewnia sieć bezprzewodowa.

Router 5G został dokładnie przetestowany z rozwiązaniem Ericsson Industry Connect 5G, jako że HMS nawiązało umowę partnerską z Ericssonem.

Zobacz: 4K Video Downloader

Użytkownicy mogą stworzyć solidne połączenie komórkowe w przemysłowym środowisku produkcyjnym, mając do wyboru zarówno 4G, jak i 5G. HMS Networks tłumaczy też, że jest to dobre rozwiązanie dla pojazdów sterowanych automatycznie, pojazdów AGV oraz innych maszyn przemysłowych.

Wraz z routerem 5G firma oferuje jeszcze zestaw startowy. Obejmuje on dwa przemysłowe czujniki IO-Link przesyłające dane przez sieć 5G. Dzięki temu użytkownicy mogą wypróbować 5G we własnych obiektach, bez konieczności konfigurowania systemu od zera. Dostęp do danych z czujników możemy z kolei uzyskać za pomocą protokołów Modbus TCP i MQTT, a także w formacie JSON. Dodatkowo jest też serwis webowy, który wyświetla dane z czujników w sieci 5G w zwykłej przeglądarce internetowej.

W najbliższej przyszłości na rynek powinno trafić więcej routerów tego rodzaju, jako że coraz więcej firm zamierza wdrażać sieci 5G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200