Pierwszy duży kontrakt Kolporter Info

Firma będzie m.in. - na zasadzie outsourcingu - obsługiwać od strony informatycznej rozbudowującą się sieć sklepów budowlanych DIY, prowadzonych przez Polskie Składy Budowlane.

Polskie Składy Budowlane, ogólnopolska sieć sprzedaży materiałów budowlanych, podpisała umowę na obsługę informatyczną z kieleckim Kolporter Info. Firma została wydzielona z Grupy Kapitałowej Kolporter, drugiego pod względem wielkości krajowego dystrybutora prasy. Przedmiotem umowy jest kompleksowa informatyzacja Grupy PSB, w skład której wchodzi ponad 200 małych i średnich firm.

W ramach kontraktu wdrożone zostaną w centrali firmy systemy sprzedaży oraz finansowo-księgowy, zaprojektowane przez informatyków z Kolporter Info. Późniejsza umowa outsourcingowa obejmie obsługę informatyczną rozbudowującej się sieci sklepów budowlanych DIY, prowadzonych przez PSB. „W przyszłości myślimy też o wdrożeniu systemu CRM” – mówi Waldemar Podsiadło, główny informatyk w Polskich Składach Budowlanych z Buska Zdroju.

Zobacz również:

  • Outsourcing zbudowany na partnerstwie
  • Databricks uruchamia usługę LakeFlow
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

Wybór Kolporter Info podyktowany był względami pragmatycznymi. „Jest to firma, która posiada doświadczenia w informatyzacji obrotu dużą liczbą dokumentów” – mówi Waldemar Podsiadło. Dużą rolę odegrała też proponowana cena - nieoficjalnie mówi się, że wartość kontraktu sięgnie prawie 500 tys. zł. - a także korzystna lokalizacja firmy. Kolporter Info ma centralę w Kielcach, a więc niedaleko Buska Zdroju. To pierwsza tak duża umowa kieleckiej spółki. Dotychczas obsługiwała głównie Kolportera, z którego się wydzieliła.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200