Piątkowy Przegląd Prasy

Netia miała słaby kwartał, obniżyła internetowe prognozy… 13,5 tysiąca firm założonych przez internet… Nokia coraz szybciej traci rynek… T-Mobile pomógł bazie klientów PTC odbić się od dna… Awaria systemu internetowego Lukas Banku… Przychody LinkedIn podskoczyły o 120 proc… Zwolnienia w Nokia Siemens Networks…

COMPUTERWORLD

Google oskarża Microsoft, Oracle i Apple o zmowę przeciwko środowisku Android

Zdaniem przedstawicieli koncernu Google firmy Microsoft, Oracle i Apple opierając się na własnej interpretacji przyznanych im praw patentowych podejmują skoordynowane działania wymierzone przeciwko środowisku Android. Niewykluczone, że spory wokół środowiska Android przyczynią się do zaognienia dyskusji na temat zasadności istnienia patentów na oprogramowanie.

Brytyjski rząd zaleca pracę zdalną na czas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie

Telekonferencje i praca zdalna mają pomóc przynajmniej w części rozładować korki związane z XXX Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi. W wielu firmach wdroiżenie stosownych technologii na szeroką skalę może wiązać się z poważnymi wydatkami. Statystycznie jedna na cztery firmy nie dysponuje bowiem wystarczająco wydajną infrastrukturą teleinformatyczną.

Rok chmury obliczeniowej

Nie ma chyba dużego dostawcy rozwiązań IT, który w minionym roku nie wspomniałby o cloud computing. Oferta tego typu rozwiązań jest bogata i mało przejrzysta. Postaramy się przybliżyć nieco możliwości, jakie dają rozwiązania w chmurze.

RZECZPOSPOLITA

13,5 tysiąca firm założonych przez internet

Już 13,5 tysiąca osób założyło firmę przez Internet. Skorzystali z możliwości, jaką daje Centralna Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Nokia coraz szybciej traci rynek

Fińska firma spadła z pierwszego na trzecie miejsce w branży smartfonów. Numerem jeden na tym rynku jest Apple. Nokia może też stracić pozycję lidera sprzedaży wszystkich komórek. Android Google’a najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym. Symbian, system operacyjny Nokii, spadł na trzecią pozycję.

T-Mobile pomógł bazie klientów PTC odbić się od dna

Na koniec czerwca br. PTC, operator sieci T-Mobile obsługiwała 13,203 mln klientów (wg kart SIM), czyli o 28 tys. więcej niż w marcu.

GAZETA PRAWNA

Netia dla T-Mobile? Jest zielone światło

Złe wiadomości dla telekomunikacji: internet nie sprzedaje się tak szybko jak dotychczas. Receptą jest konsolidacja pozwalająca operatorom zmniejszyć koszty.

WYBORCZA.BIZ

Awaria systemu internetowego Lukas Banku

Od godziny 17 do naszego serwisu Alert24 zgłaszają się klienci Lukas Banku, informując o awarii systemu bankowego. Bank nie jest w stanie powiedzieć, kiedy zostanie ona usunięta.

Internet Explorer pozbawia inteligencji?

To nieprawda. Prawdą jest natomiast, że na ten żart mało inteligentnie dały się nabrać: CNN, BBC, "Daily Mail", "Forbes", NPR. A za nimi - serwisy na całym świecie.

PULS BIZNESU

Przychody LinkedIn podskoczyły o 120 proc.

LinkedIn, serwis społecznościowy koncentrujący się na życiu zawodowym użytkowników, zanotował w II kwartale 120-proc. wzrost przychodów.

Zwolnienia w Nokia Siemens Networks

Spółka Nokia Siemens Networks poinformowała, że rozpoczęła proces zwalniania 1,5 tys. pracowników, których przejęto po kupnie za 1,2 mld USD działu infrastruktury sieciowej Motoroli.

PARKIET

Netia miała słaby kwartał, obniżyła internetowe prognozy

Konkurencją i wolniejszym wzrostem rynku usług dostępu do Internetu oraz większymi wydatkami na promocję i reklamę tłumaczy Netia słabe wyniki za II kwartał br. Alternatywny operator obniżył prognozę klientów Internetu na ten rok. Nieaktualny jest też cel mówiący o 1 mln użytkowników w przyszłym roku.

NetWorld

250 tys. USD za zabezpieczenie Windows

Microsoft uruchomił konkurs dla specjalistów ds. bezpieczeństwa, w którym główną nagrodą będzie 200 tys. USD. Tym razem nie chodzi jednak o znajdowanie luk czy łamanie zabezpieczeń - nagroda BlueHat Prize trafi do tego, kto stworzy system chroniący oprogramowanie przed atakami wykorzystującymi najpopularniejsze typy exploitów.

Intel ujawnia plany rozwoju ultrabooków

Intel przedstawił w czerwcu br. na targach Computex w Tajwanie swoje plany dotyczące rozwoju procesorów Intel Core kolejnej generacji, które posłużą do budowania komputerów mobilnych nowego typu, nazywanych ultrabookami. Firma ujawniła ostatnio kolejne szczegóły rozwoju tej nowej, mobilnej platformy obliczeniowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200