Palo Alto Networks ochroni firmy przed niezabezpieczonymi sieciami domowymi

Narzędzie Okyo Garde Enterprise Edition oddziela Wi-Fi korporacyjne i osobiste, aby zapobiegać zagrożeniom bocznym - przekonuje dostawca.

Domowe Wi-Fi to duże zagrożenie dla firm / Fot. Materiały producenta

Domowe Wi-Fi to duże zagrożenie dla firm / Fot. Materiały producenta

Palo Alto Networks wprowadza nowy produkt zabezpieczający, oparty na SASE, który obiecuje chronić sieci biznesowe przed lukami w sieciach domowych pracowników zdalnych.

Sprawdź: Shiba Inu Coin

Najnowsze rozwiązanie ma nazwę Okyo Garde Enterprise Edition i obejmuje zgodny z FedRAMP dostęp Prisma Access i router Wi-Fi 6. Konfiguracja i zarządzanie są stosunkowo łatwe dzięki aplikacji mobilnej, co pozwala również na tworzenie osobnych sieci prywatnych.

Oddzielne sieci pozwalają zapobiegać łączeniu się danych i eliminują ryzyko przemieszczenia się atakujących z jednej sieci do drugiej. Co ważniejsze, Okyo Garde Enterprise Edition umożliwia centrom operacji bezpieczeństwa (SOC) i działom IT utrzymywanie ścisłej kontroli nad domowymi sieciami, zapewniając przy tym, że administratorzy bezpieczeństwa nie mają dostępu do sieci osobistych pracowników zdalnych. Można więc powiedzieć, że udało się pogodzić bezpieczeństwo z prywatnością.

Usługa opiera się na subskrypcji i pomaga chronić także inne urządzenia pracowników zdalnych, takie jak drukarki czy telefony VoIP.

Zobacz: Memy

"Korzyści z pracy zdalnej wiążą się również ze wspólną odpowiedzialnością pracowników i pracodawców za ochronę sieci, ponieważ korzystanie w domu z urządzeń osobistych, poczty e-mail i kont w mediach społecznościowych zwiększa ryzyko cyberataków na przedsiębiorstwo" – powiedział Kumar Ramachandran, starszy wiceprezes ds. produktów w Palo Alto Networks. "Okyo Garde Enterprise Edition opiera się na zasadach Zero Trust i umożliwia organizacjom rozszerzenie sieci korporacyjnej oraz wprowadzenie ujednoliconego zarządzania zasadami bezpieczeństwa" - dodał.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200