PS2 na głowie

Sony zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży umieszczanego na głowie gracza ekranu do konsoli PlayStation2. Urządzenie ma stwarzać wrażenie przebywania w rzeczywistości wirtualnej - przekręcając głowę w dowolną stronę, użytkownik będzie "rozglądał" się po "cyfrowym" świecie. Wyświetlacz ma również świetnie nadawać się do oglądania filmów.

Wyświetlacz PUD-J5A będzie składał się z dwóch miniaturowych, kolorowych ekranów LCD (każdy o przekątnej 0,44") przymocowanych do stelaża przypominającego pałąk słuchawek - przedstawiciele Sony zapewniają, że pozwoli to na uzyskanie wrażenia korzystania z 42-calowego wyświetlacza, umieszczonego w odległości 2 metrów od gracza.

Dzięki sensorom umieszczonym w stelażu urządzenie będzie śledziło ruchy głowy - dzięki temu możliwe będzie "rozglądanie się" po wirtualnym świecie. Sony zapewnia, że wraz z PUD-J5A na rynek trafią gry wykorzystujące pełne możliwości wyświetlacza. Co ciekawe, może on również zostać wykorzystany do oglądania filmów z odtwarzacza DVD lub magnetowidu - z powodzeniem posłuży wtedy za panoramiczny telewizor. Całość ma ważyć ok. 400 g i kosztować ok. 500 USD. Urządzenie trafi na rynek 26 września.

Zobacz również:

  • Oto kolejny przykład, co potrafi sztuczna inteligencja
  • Lider polskiej branży gamingowej przejęty przez Chińczyków
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200