Oracle stawia na chmurę i AI

Powstaje Oracle Cloud Platform & AI Services - nowa organizacja w Oracle, skoncentrowana na chmurze i Sztucznej Inteligencji. Zmiana potwierdza, jakie będą priorytety technologiczne na rynku. To kolejny wielki gracz, który zamierza nie spóźnić się na ten pociąg.

Oracle stawia na chmurę i AI

Jak zauważył amerykański Business Insider, w Oracle właśnie ma miejsce duża zmiana organizacyjna. I personalna. Dotychczasowy szef Oracle Cloud Infrastructure (OCI), Don Johnson, został dyrektorem nowej jednostki, Oracle Cloud Platform & AI Services. Choć nie jest tajemnicą, że Oracle pozostaje w tyle za głównymi graczami chmurowymi na globalnym rynku, nie poddaje się i wkłada wiele wysiłku w projekty chmurowe, uzyskując w niektórych aspektach technologicznych przewagę nad konkurencją. Firma od kilku lat mocno podkreśla, że jest organizacją chmurową, łączącą w sobie najlepszą infrastrukturę chmury, wiodącą platformę danych i najbardziej rozpowszechnione aplikacje chmurowe (o wdrożeniach chmury Oracle można posłuchać w podcaście "Szpital w chmurze Oracle") w . I ten kierunek rozwija konsekwentnie. Teraz Oracle chce wrzucić wyższy bieg i wykorzystać swój potencjał w nowej rozgrywce technologicznej – wdrożeniach Sztucznej Inteligencji.

Zobacz również:

  • Procesory graficzne Nvidia H100 Tensor Core w Oracle Cloud
  • Google jest trzecim największym na świecie projektantem CPU dla centrów danych
  • Świadome wybory czyli miej odwagę wyjść z technologicznej bańki
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200