Optimus prezentuje swoją wizję cyfrowego domu

Najmocniejszym produktem wchodzącym w skład zaprezentowanej konfiguracji był niewątpliwie flagowy produkt Optimusa. Komputer Prestige DM 600 GTX Extreme Edition to naprawdę wyjątkowa propozycja. Niestety, wyjątkowa również, jeżeli chodzi o cenę - wynoszącą 14 999 złotych brutto w podstawowej konfiguracji. Nowosądecka firma zmieściła w nim jednak prawie same najnowsze i najbardziej wydajne podzespoły. Posiada więc dwurdzeniowy procesor Intela, kartę grafiki GeForce 7800 GTX czy 2 GB pamięci DDR2. Trudno sobie w Polsce wyobrazić kogoś kto bez problemu wyda tak duże pieniądze na komputer osobisty używany w domu, jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na taki krok, może mieć pewność, że przez długi czas problemy z wolnym działaniem gier czy wielu aplikacji jednocześnie będą mu obce. Taka konfiguracja sprzętowa zapewni też niewątpliwie długą żywotność systemu, co przy kupowaniu gotowego komputera jest bardzo istotne.

Parametry techniczne i peryferia zestawu Prestige DM 600 GTX EE

- Procesor: Intel Pentium Extreme Edition 3.2 GHZ, 2 x 1MB L2 Cache.

- Grafika: Gigabyte Nvidia GeForce 7800 GTX NX78 HDTV - 256 MB Ram DDR.

- Płyta główna: Gigabyte 8I995X Royal

- Pamięć operacyjna: 2 x 1024 MB DDR2 Kingston KVR533D2N4

- Dyski twarde: 2 x Samsung HDD 250 GB/7200/SataII w trybie RAID

- Napęd optyczny: Plextor DVD-RW PX-716S.A. DLX6

- Obudowa: Cooler Master Praetorian RC-730

- Zasilacz: WindMill 550W

- Karty sieciowe: Zintegrowane dwie karty Lan 10/100/1000

- Czytnik kart: 15w1 Apacer Black

- Pilot Windows Media Center

Optimus prezentuje swoją wizję cyfrowego domu

Optimus Young D600

Wśród innych urządzeń warto wspomnieć o komputerach serii Young, w wizji Optimusa będące dopełnieniem dwóch poprzednich maszyn. Są to przede wszystkim komputery do biura, niekoniecznie zapewniające maksymalną moc, spełniające jednak większość obecnych standardów.

W naszej "cyfrowej sypialni", firma najchętniej widziałaby OPTIbook M600S nVidia, laptop, wyposażony w procesor Pentium M (Sonoma) magistralę 533MHZ, kartę grafiki Geforce Go z 64MB pamięci oraz dwuwarstowoą nagrywarkę DVD. Dodatkowo zaprezentowano także palmtop OPTIpad 400 z łączem Bluetooth, kartą Wi-FI i portem podczerwieni. OPTIpad 400, kosztujący 1199 złotych brutto nie jest produktem z najwyższej półki, wydaje się być jednak ciekawą propozycją jeżeli szukamy produktu niedrogiego i w miarę wydajnego.

Uzupełnieniem oferty są różnego rodzaju gadźety, takie jak słuchawki wyposażone w złącze BlueTooth ze względu na nietypowy kształt nazywane przez pracowników firmy "Księżniczką Leią" czy kolejne modele sprzedawanych pod marką Optimus odtwarzaczy MP3. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że za ich cenę (399 złotych za słuchawki i 488 złotych za najdroższe odtwarzacze wyposażone w 1GB pamięci flash) spokojnie kupić można sprzęt wyższej klasy.


TOP 200