Oficjalnie o projektach CPI

Czy będą prowadzone jakieś prace "naprawcze"? Czy może nowe funkcjonalności będą już dodawane w ramach projektu ePUAP2?

Kolejne funkcjonalności będą udostępniane w ramach projektu ePUAP2. Zaplanowane są też działania wymagające modyfikacji w obszarze ergonomii, rozbudowa zastosowanych klasyfikacji usług, poprawa i uatrakcyjnienie interfejsu użytkownika oraz rozszerzenie dostępnych funkcjonalności i usług.

Jaki jest stan wdrożenia PESEL2 i OEWIUDO? 10 miesięcy temu ogłoszono zakończenie tego pierwszego. Choć - jeśli dobrze pamiętam - ograniczono jego zakres, a na pewno budżet z ponad 100 mln zł do ok. 30 mln zł.

Przyszłość dużych systemów teleinformatycznych dla administracji publicznej - temu tematowi poświęcona będzie specjalna debata organizowana przez redakcję Computerworld we współpracy z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji. W dyskusji weźmie udział minister Witold Drożdż.

OEWiUDO jest częścią PESEL2, który został zakończony 30 września 2008 r. PESEL2 został zrealizowany zgodnie z założeniami planu naprawczego dotyczącego zmian w warstwie centralnej. Oba rejestry zostały przeniesione na nową platformę sprzętowo-programową, co umożliwiło świadczenie usług sieciowych, natomiast modernizacja warstwy lokalnej systemu (w tym bezpośrednie zasilanie rejestrów z gmin) została przeniesiona do zakresu prac projektu pl.ID. W związku z powyższym systemy osiągną pełną funkcjonalność w momencie zakończenia realizacji projektu pl.ID.

Czy środki na PESEL2 i OEWIUDO zaplanowano w budżecie na rok 2010? Czy planowane są jeszcze jakieś wydatki na te dwa systemy?

Działania stanowiące kontynuację projektu PESEL2 i oprogramowywanie OEWiUDO są realizowane w ramach projektu pl.ID, którego realizacja zaplanowana jest na lata 2009-2013.

Nadesłała Wioletta Paprocka, rzecznik prasowy MSWiA


TOP 200