Oficjalnie o projektach CPI

Jaki jest stan wdrożenia ePUAP? Ile usług jest realizowanych za pośrednictwem tej platformy i w jakim zakresie? Z jakimi urzędami już współpracują Państwo w ramach tej platformy? Kiedy kolejne zostaną podłączone?

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) została udostępniona w maju 2008 r. Projekt ePUAP2, stanowiący kontynuację projektu ePUAP, zakłada sukcesywne zwiększenie katalogu usług publicznych przy wykorzystaniu doświadczeń zdobytych w trakcie realizacji ePUAP.

Obecnie ePUAP dostarcza 22 usługi świadczone m.in. przez Ministerstwo Spraw wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Krajowe Biuro Wyborcze.

Obecnie platforma dostarcza 22 usługi świadczone m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowe Biuro Wyborcze. CPI MSWiA współpracuje również m. in. z Głównym Urzędem Statystycznym, Ministerstwem Sprawiedliwości, Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii, Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Środowiska, urzędami wojewódzkimi i jednostkami samorządu (np. UM Częstochowa, UW Białystok, UM Poznań, UM Łódź) w zakresie utrzymania, doskonalenia i rozwoju usług.

Czy obecny zakres wdrożenia odbiega od zakładanego planu projektu? W komentarzach na naszych stronach często pojawiają się informacje, że ePUAP "nie działa"... Jeśli tak, to czy został popełniony błąd analizy, który miał wpływ na efekt końcowy wdrożenia?

System ePUAP działa poprawnie, jak również aktualny zakres wdrożenia jest realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem. Obecnie prowadzone są prace, mające na celu modyfikację Katalogu Usług Publicznych w obszarze interfejsu użytkownika.


TOP 200