O zaufaniu do systemów IT i chmurze na Międzynarodowej Konferencji o Ochronie Danych Osobowych

W dniu 21 września 2011 r. w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja o Ochronie Danych Osobowych organizowana w ramach Prezydencji Polski w Radzie UE. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na obecne i przyszłe wyzwania w zakresie ochrony danych i przeanalizowanie przyszłych scenariuszy w obszarach związanych z ochroną danych, tj. bezpieczeństwo i zaufanie do systemów informatycznych czy implikacje w zakresie ochrony prywatności, jakie niesie ze sobą cloud computing.

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na obecne i przyszłe wyzwania w zakresie ochrony danych, wywołanie debaty publicznej na temat praktycznych implikacji polityk ochrony danych, przeanalizowanie przyszłych scenariuszy w obszarach związanych z ochroną danych, takich jak bezpieczeństwo i zaufanie do systemów informatycznych, zastanowienie się nad implikacjami w zakresie ochrony prywatności, jakie niesie ze sobą cloud computing, zaangażowanie interesariuszy politycznych w dyskusje na poziomie eksperckim z prawnikami i wyciągnięcie wniosków z dyskusji konferencyjnych.

Konferencja jest organizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską. Wezmą w niej udział m.in. Peter Hustinx, Europejski Inspektor Ochrony Danych, Daniel Weitzner, Zastępca Dyrektora ds. Technologii i Polityki Internetu w Białym Domu, Dr Mireille Caruana z Rady Europy, Kevin Fraser, przedstawiciel Rządu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, Dr Ben Hayes z Statewatch, Piotr Stachańczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Ferenc Zombor, Zastępca Sekretarza Stanu w węgierskim Ministerstwie Administracji Publicznej i Sprawiedliwości i Jörg Polakiewicz, Dyrektor Departamentu Rozwoju Praw Człowieka Rady Europy.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca
  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022
  • Dzień Ochrony Danych Osobowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200