Nowy Webex Suite

Cisco przebudowało gruntownie pakiet Webex Suite, wprowadzając do niego szereg istotnych innowacji. To m.in. nowa szata graficzna oraz udoskonalone środowisko pracy hybrydowej. Nowy Webex Suite pozwala też organizować zdalne spotkania zgodnie z zasadą, że wszystkie biorące w nich strony są sobie równe i mają takie same prawa jak i obowiązki.

Webex

Cisco argumentuje, że Webex Suite jest pierwszym na rynku zestawem narzędzi do pracy hybrydowej, oferującym w ramach jednej usługi wszystkie funkcje wideokonferencyjne. Informuje też, że pełne możliwości rozwiązania będą dostępne po zakończeniu przez firmę procesu przejęcia spółki Socio, która jest twórcą wielu nowych funkcjonalności.

W nowej usłudze użytkownicy będą mogli optymalizować dźwięk dla zdalnych i współdzielonych przestrzeni roboczych za pośrednictwem My Voice Only. Opcja ta będzie dostępna globalnie od sierpnia 2021 roku.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • Cisco wprowadza suwerenne zarządzanie danymi dla europejskich użytkowników Webex
  • Prywatność to więcej niż zgodność z przepisami

Z kolei funkcjonalność People Focus pojawi się w platformie Webex jeszcze w tym roku. Wykorzystuje ona uczenie maszynowe i technologię sztucznej inteligencji do indywidualnej zmiany kadru uczestników spotkania, którzy są rozproszeni w sali konferencyjnej.

Ciekawe jest też rozwiązanie zapobiegające utracie danych w czasie rzeczywistym, które automatycznie blokuje i usuwa poufne informacje znajdujące się np. w wiadomościach. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zablokować możliwość przechowywania w chmurze treści niejawnych, zamiast redagować lub usuwać je po opublikowaniu.

Warto też wspomnieć o bezpieczeństwie i pełnej rezydencji danych w regionie EMEAR. Umożliwi to użytkownikom z tego regionu przechowywanie i przetwarzanie danych w ramach Unii Europejskiej oraz każdorazowe szyfrowanie end-to-end z weryfikacją tożsamości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200