Nowa wersja oprogramowania SANsymphony-V

DataCore Software zaprezentował nową wersję swojego flagowego produktu - hiperwizora pamięci masowych SANsymphony-V. W nowej wersji oprogramowania (SANsymphony-V R9) podwojono liczbę możliwych do stworzenia wirtualnych węzłów (z czterech do ośmiu) oraz umożliwiono konfigurowanie oprogramowania DataCore w redundantnym modelu N+1.

Nowy SANsymphony-V R9 umożliwia tworzenie indywidualnych profili pamięci masowych dla wirtualnych dysków. Pozwala to na określenie priorytetów do przeprowadzenia automatycznego dzielenia na warstwy, zdalnej replikacji i wykonywania synchronicznej kopii lustrzanej. Dostępnych jest pięć profili wirtualnych dysków - krytyczny, wysoki, normalny, niski lub archiwalny. Wskazują one które woluminy mają pierwszeństwo w wykorzystaniu szybszych pamięci masowych. Dzięki temu ważniejszym aplikacjom można przydzielić bardziej wartościowe zasoby, jak pamięci flash i dyski SSD, a mniej wymagającym zadaniom - tańsze i bardziej pojemne nośniki.

Tradycyjne, nocne wykonywanie kopii zapasowych nie jest konieczne (ponieważ backup jest przeprowadzany przez SANsymphony-V R9 praktycznie w sposób ciągły), a czas, przez który są kolekcjonowane dane w ramach ciągłej ochrony danych, został rozszerzony z kilku godzin do dwóch tygodni. Obraz wirtualnej maszyny z dowolnego punktu w przeszłości może być też udostępniony na chwilę, aby np. odzyskać z niego ważny plik.

Zobacz również:

  • Zmieniająca się rola CIO w kontekście zaostrzonych przepisów UE dotyczących zrównoważonego rozwoju
  • Wirtualizacja aplikacji

Najnowsza wersja pojawi się w sprzedaży w lutym 2013 r. Ceny oprogramowania SANsymphony-V R9 zaczynają się od ok. 10 tys. USD za dwie licencje do wykorzystania w środowisku wysokiej dostępności. Dotychczasowi użytkownicy DataCore SANsymphony-V, objęci programem wsparcia, mogą skorzystać z nowych funkcji bez dodatkowych opłat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200