Nowa usługa dla firm do prowadzenia wideokonferencji

Google przygotowuje nową usługę dla przedsiębiorstw do prowadzenia wideokonferencji. Miała być zaprezentowana oficjalnie w przyszłym tygodniu, ale do sieci wyciekły wcześniej informacje o tym, co usługa będzie oferować.

Usługa nosi nazwę Meet i pozwoli firmom prowadzić za pośrednictwem internetu wideokonferencje, w których może uczestniczyć do 30 użytkowników. To duży postęp ponieważ w przypadku podobnej usługi tej firmy noszącej nazwę Hangouts, może to być 10 użytkowników.

W zgodnej opinii analityków nie wydaje się, aby usługa Meet miała zastąpić usługę Hangouts. Prawdopodobnie obie pozostaną w ofercie Google jako alternatywne rozwiązania – pierwsze adresowane do firm, a drugie dla indywidualnych użytkowników. O tym czy będzie tak istotnie dowiemy się już w przyszłym tygodniu na specjalnej konferencji, którą Google organizuje w San Francisco.

Zobacz również:

  • Google Meet z nową funkcją - 360-stopniowym wirtualnym tłem
  • Popularne smartfony z groźną luką w zabezpieczeniach [AKTUALIZACJA]
  • Logitech zaprezentował wideo budkę do pracy hybrydowej

Usługa jest zintegrowana z G Suite, dlatego użytkownicy mogą dołączać do sesji wideokonferencji z aplikacji Google Calendar oraz Gmail. Witryna meet.google.com jest aktywna, ale gdy spróbujemy ją wywołać używając innych niż Google Chrome przeglądarek, na ekranie pojawia się komunikat „Twoja przeglądarka nie obsługuje Hangouts Meet. Aby dołączyć do tego spotkania, zainstaluj najnowszą wersję Google Chrome”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200