Nortel wycofuje się z rynku Carrier Ethernet

Kanadyjska firma Nortel (która ogłosiła w połowie stycznia br. upadłość) informuje, że w przygotowanym przez nią pakiecie aktywów do sprzedaży nie znajdzie się jej oddział Metro Ethernet Networks produkujący urządzenia CESR (routery i przełączniki Carrier Ethernet).

Nortel (informacje o upadłości firmy można znaleźć tutaj) nie będzie dalej inwestować w tę technologię, koncentrując swoją uwagę wyłącznie na optycznych platformach transmitowania pakietów. Firma wstrzymuje produkcję szeregu urządzeń CESR (Metro Ethernet Routing Switch 8600, Metro Ethernet Services Unit 1800 i rozwiązań Metro Ethernet Manager), zapewniając jednak użytkownikom w dalszym ciągu wsparcie technicznie. Dalej będą natomiast produkowane dostępowe urządzenia Ethernet i przełączniki linii Ether Routing Switch 8600.

Firma informuje jednocześnie, że nie rezygnuje całkowicie z rozwijania technologii Carrier Ethernet, ale wycofuje się tylko z rynku przełączników i obsługujących takie środowiska.

Zobacz również:

Dell Oro Group podaje, że obroty na rynku CESR (Carrier Ethernet Switches/Routers) wyniosły w 2007 r. 4,6 mld USD i były o 30% większe niż w poprzednim roku. Przez pierwsze trzy kwartały 2008 r. obroty na tym rynku zamknęły się kwotą 4,2 mld USD.


TOP 200