Nie kończąca się opowieść

Simple SA

Simple System V

Latem br. pakiet aplikacji Simple System V wzbogacono w aplikację wspomagającą działalność produkcyjną. Nowy moduł jest przeznaczony do obsługi produkcji zleceniowej. Jak twierdzi producent, można go wykorzystywać zarówno przy produkcji dyskretnej, jak i ciągłej. System umożliwia m.in. tworzenie kalkulacji wstępnych, przygotowanie technologii, tworzenie zapotrzebowań na surowce wg zamówienia, wystawianie zleceń i nadawanie priorytetów, śledzenie produkcji w toku z dokładnością do poszczególnych zadań oraz rozliczenie kosztów produktów finalnych. Jest nawet opcja wstecznego rozliczania pobrań z magazynu surowców na podstawie wyrobów gotowych. To sporo jak na pierwszą edycję.

Według zapowiedzi, jeszcze w tym roku moduł produkcyjny systemu zostanie rozbudowany o bilansowanie mocy produkcyjnych poprzez integrację z programem Microsoft Project 2002. Do połowy przyszłego roku funkcje te będą rozszerzone o możliwość sprawdzania dostępności wyrobów gotowych lub mocy produkcyjnych w wybranym okresie w przyszłości (Available/Capable To Promise).

W aplikacji finansowej pojawiła się możliwość automatycznego księgowania wykorzystująca wbudowany w Simple System V mechanizm tworzenia skryptów w Visual Basicu. Rozszerzono także funkcje do obsługi wielokrotnych korekt faktur VAT. W tym roku wprowadzono graficzną wersję aplikacji kadrowo-płacowej.

Na połowę grudnia br. Simple planuje kolejne nowości. W systemie pojawi się m.in. ścieżka tzw. szybkiej sprzedaży - bardziej intuicyjna niż dotychczas procedura sprzedaży hurtowej, w której proces sprzedaży rozpoczyna się od kartoteki klienta. Zapowiadany jest także nowy graficzny moduł do obsługi przelewów umożliwiający automatyczne rozliczanie większości płatności. W planach na najbliższy czas jest także internetowy portal dla dostawców pozwalający m.in. na zarządzanie przez dostawców stanem zapasów w magazynie dystrybutora. Jeszcze w grudniu br. w systemie ma się pojawić moduł wymiany danych wykorzystujący format XML oraz FTP lub pocztę elektroniczną. W połowie przyszłego roku mechanizm ten zostanie wykorzystany do synchronizacji rozproszonych baz danych pracujących w trybie offline.


TOP 200