Nie będzie głosowania przez Internet

Pentagon ostatecznie wycofał się z planów uruchomienia systemu głosowania przez Internet, który miał być dostępny dla wszystkich amerykańskich obywateli przebywających w dniu wyborów poza granicami kraju – podały Yahoo! News.

Największą rzeszę Amerykanów przebywających zagranicą stanowią żołnierze, tym samym to głównie dla nich przygotowywano nowy system e-głosowania. Na opracowanie projektu przeznaczono 22 mln USD. Skorzystać miało z niego ok. 100 tys. osób.

W zeszłym tygodniu opublikowany został przez ekspertów od bezpieczeństwa raport dotyczący możliwości unieruchomienia systemu do głosowania przez osoby trzecie oraz sfałszowania wyborów. Eksperci wskazali, że wybory prezydenckie są zbyt ważne, by w ich trakcie można było testować nowy system do głosowania online.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Ostatecznie zadecydowano, że Amerykanie przebywający za granicą będą mogli głosować, ale przy użyciu tradycyjnych, papierowych formularzy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200