Narzędzie od OpenAI wykryje tekst napisany przez AI

W dobie ChatGPT i rozwoju sztucznej inteligencji funkcja wykrywania tekstu generowanego przez AI może być niezwykle przydatna dla pracodawców.

OpenAI nie zwalnia i w dalszym ciągu mocno rozwija własne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Firma odpowiedzialna za narzędzie ChatGPT ogłosiła właśnie rozwiązanie, które pozwoli odróżnić tekst napisany przez człowieka od tekstu generowanego przez sztuczną inteligencję.

OpenAI udostępnia narzędzie do analizy tekstów
Źródło:  Glenn Carstens-Peters / Unsplash

OpenAI udostępnia narzędzie do analizy tekstów

Źródło: Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Twórcy oprogramowania zastrzegają, że nie jest ono pozbawione błędów, ale pierwsze testy zapowiadają się obiecująco.

Zobacz również:

Firma dotowana przez Microsoft twierdzi, że najnowsze oprogramowanie zostało opracowane w celu zwalczania złośliwego i niezgodnego z założeniami wykorzystania generatorów treści AI takich jak ChatGPT. W przyszłości rozwiązania tego typu mogą wspomóc między innymi systemy antyplagiatowe na uczelniach wyższych.

Aktualnie oprogramowanie rozróżniające tekst pisany przez człowieka od generowanego przez AI posiada około 26% wskaźnik skuteczności.

OpenAI przekazuje, że klasyfikator tekstu zwiększa swoją skuteczność wraz z długością dostarczonych do analizy próbek.

Według producent narzędzie nie powinno służyć do definitywnego potwierdzania czy tekst został stworzony przez człowieka czy AI. Może jednak pomóc dokładniej przyjrzeć się wybranym tekstom, które są podejrzane o wygenerowanie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Aktualnie klasyfikator radzi sobie z rozróżnianiem tekstów napisanych w języku angielskim. Skuteczność znacząco spada podczas analiz w innych językach.

Klasyfikator będzie stale aktualizowany, aby narzędzia generujące teksty z wykorzystaniem sztucznej inteligencji nie próbowały go oszukać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200