NVidia w zgodzie z Microsoftem

NVidia poinformowała o zakończeniu sporów z Microsoftem odnośnie finansów związanych ze współpracą obu firm nad konsolą Xbox. Chodziło o kwestie finansowe dotyczące zakupów przez Microsoft układów graficznych NVidii instalowanych w konsolach Microsoftu. NVidia zgodziła się obniżyć w najbliższej przyszłości ceny układów graficznych Xboxa, co ma pozwolić Microsoftowi na poprawienie wyników sprzedaży konsoli.

Dotychczas Xbox nie sprzedawał się zgodnie z zamierzeniami giganta rynku oprogramowania. Konsola była i jest dużo mniej popularna od lidera – Sony PlayStation 2, przegrywa też walkę cenową z Nintendo GameCube. Obniżenie ceny konsoli powinno więc bardzo pozytywnie wpłynąć na wzrost sprzedaży Xboxa. Jak na razie oddział Microsoftu odpowiedzialny za konsolę, zanotował w drugim kwartale roku finansowego aż 348 mln USD straty, czyli o 168 mln więcej w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Na razie Microsoft nie podał o ile mogłaby spaść cena konsoli po obniżeniu przez NVidię cen na procesory graficzne.

Zobacz również:

  • Crystal Launcher to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200