Motorola przestaje istnieć. Lenovo postanowiło wygasić markę smartfonów

Lenovo postanowiło zrezygnować z nazwy Motorola wykupionej od Google'a razem z firmą Motorola Mobility. Firma poinformowała, że od teraz produkowane przez nią smartfony będą sprzedawane pod marką Lenovo Moto oraz Lenovo Vibe.

Motorola Mobility to amerykańska firma działająca na rynku telekomunikacyjnym powstała na skutek podziału Motoroli. W 2012 roku wykupiona została przez Google'a, który postanowił po zaledwie 2 latach sprzedać swoje udziały. Nabywcą Motorola Mobility zostało chińskie Lenovo, które wcześniej w 2005 roku wykupiło od IBM dział komputerów.

Po przejęciu Motoroli chińska firma sprzedawała smartfony pod dwoma różnymi markami. Na rynek trafiały nie tylko produkty z rodziny Moto sygnowane logo Motorola, ale też telefony z serii Vibe produkowane przez dział firmy o nazwie Lenovo Mobile. Teraz firma postanowiła uporządkować swoje portfolio produktów.

Zobacz również:

  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech
  • Lenovo ThinkPad X1 Carbon – nowe oblicze hybrydowego świata

Od teraz Lenovo będzie sprzedawać smartfony z dwóch rodzin: Lenovo Moto i Lenovo Vibe. Marka Motorola zostaje tym samym, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, porzucona. Firma nie rezygnuje za to z marek Droid (wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych) oraz Le Meng (w Chinach).

Lenovo tworząc dwie odrębne rodziny chce uporządkować ofertę. Smartfony i inne urządzenia elektroniczne, w tym np. smartwatche, z rodziny Lenovo Moto, będą produkowane z myślą o personalizacji ich przez użytkownika. Sprzęty Lenovo Vibe mają być z kolei skrojone na potrzeby konkretnych grup docelowych.

Dotychczas wydane urządzenia z rodziny Moto dostępne były na polskim rynku. W tym roku mają pojawić się również nowe urządzenia z rodziny Vibe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200