Moda na tablety

4. Pożądane jest również skonfigurowanie klienta poczty elektronicznej używanej w urządzeniu z firmowym serwerem, który zapewnia większe bezpieczeństwo, ma zaimplementowane filtry antyspamowe i automatycznie archiwizuje wiadomości.

5. W przypadku urządzeń mobilnych często jedynym sposobem rozpoznania użytkownika jest poprawne wprowadzenie nazwy konta i hasła. Dla wielu zastosowań korporacyjnych takie rozwiązanie może być niewystarczające. W iPadach można jednak zastosować bardziej zaawansowane sposoby autoryzacji - hasła jednorazowe lub przesyłanie potwierdzeń na telefony komórkowe pracowników.

Premiera drugiej wersji iPada

W ciągu roku iPadowi urosła znaczna konkurencja w postaci Motoroli Xoom, Samsung Galaxy Tab, BlackBerry PlayBook czy HP TouchPad. A to tylko kilku z rzeszy producentów. Niezliczone kopie iPada wprowadzają na rynek chińscy producenci. Aby nadążyć za konkurencją, na początku marca Steve Jobs, prezes Apple zaprezentował iPada 2. Jest szybszy, lżejszy i cieńszy od poprzednika. Ma dwie kamery, nowy system operacyjny iOS 4.3, a także baterię wytrzymują do 10 godzin pracy. Cena pozostała ta sama.

Nowy iPad ma dwurdzeniowy procesor A5. Jest o jedną trzecią cieńszy - ma tylko 8,8 mm grubości, czyli mniej niż iPhone 4 (9,3 mm) i jest o ok. 15% lżejszy od poprzednika. iPad 2 posiada też kamery z tyłu i z przodu, które przydadzą się podczas rozmów wideo. W nową wersję tabletu Apple’a wbudowano też złącze HDMI - za jego pomocą możliwe jest połączenie tabletu z telewizorem. Urządzenie osiąga rozdzielczość HD dla wszystkich aplikacji. W iPad 2 poprawiono też niektóre funkcje AirPlay i iTunes.

Kolejne nowości w iPadzie 2 to aplikacje. Pierwszą jest Photo Booth służąca do robienia zdjęć z pomocą kamery internetowej i kręcenia filmów. FaceTime z kolei umożliwia rozmowy wideo pomiędzy dwoma iPadami, iPadem a iPhone'em, iPodem touch, a także komputerem Macintosh. Kolejną aplikacją jest iMovie, który ułatwia publikację filmów w serwisach YouTube, Facebook, Vimeo, CNN iReport czy iTunes.


TOP 200