Microsoft: zunifikowane narzędzia przeszukiwania desktopów

Microsoft przygotowuje oprogramowanie, które ma umożliwiać pracownikom wyszukiwanie informacji zachowanej na dowolnym desktopie w sieci firmowej.

Centralnym elementem oprogramowania jest nowa, zunifikowana aplikacja Windows Live Search. Aplikacja, której wersja testowa ma pojawić się latem br., jest instalowana na komputerach użytkowników i umożliwia jednoczesne i szybkie przeszukanie wszystkich desktopów w korporacyjnym intranecie, jak równie Internecie.

Windows Live Search będzie wykorzystywany w Office SharePoint Server 2007, umożliwiając użytkownikom przeszukiwanie aplikacji biznesowych, serwerów poczty elektronicznej, dysków twardych i innych składowych sieci.

Podobnie jak motory wyszukiwań Google czy MSN, Windows Live Search opierał się będzie na indeksowaniu danych pozwalającym na szybkie zwracanie wyników wyszukiwań. Z tego powodu Windows Live Search będzie dużo szybszy niż konwencjonalne Windows Desktop Search w Windows XP i wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego.

W tym obszarze Microsoft konkurować będzie z Google. Popularna aplikacja Google Desktop pozwala użytkownikom przeszukiwać zarówno własne pecety jak i Internet. Google sprzedaje także rozwiązania wyszukiwania dla przedsiębiorstw w postaci urządzenia, które pozwala na przeszukiwanie korporacyjnych intranetów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200