Microsoft zademonstrował rozwiązanie integrujące aplikacje Skype i Lync

Microsoft zorganizował wczoraj na targach Lync Conference (Las Vegas) pokaz, podczas którego użytkownicy aplikacji Lync i Skype mogli się ze sobą komunikować, uruchamiając sesję wideokonferencji. Firma pokazała też aplikację Lync dedykowaną dla tabletów Android oraz rozwiązanie integrujące system Lync z systemem telepresence Tandberg (Cisco).

Wszystkie te rozwiązania świadczą o tym, że Microsoft przyjął nową strategię, która przewiduje, że użytkownicy jego firmowych systemów komunikacyjnych UC (Unified Communication) będą mogli nawiązywać łączność z podobnymi systemami oferowanymi przez innych dostawców. Microsoft ma nadzieję, że oferując takie możliwości jego systemy UC będą skuteczniej rywalizować z podobnymi rozwiązaniami oferowanymi przez takie firmy, jak Cisco, Avaya, IBM, Siemens, Google, Alcatel-Lucent czy Mitel.

Z usług aplikacji Skype (kupionej razem z firmą Skype przez Microsoft w 2011 r. za kwotę 8,5 mld USD) korzysta obecnie ponad 300 mln użytkowników. A kolei aplikacja Lync jest używana przez 90% firm znajdujących się na liście Fortune 100. Nietrudno się więc domyśleć, że integracją obu tych systemów zainteresowanych jest bardzo wielu użytkowników.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód
  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Microsoft zapowiada, że przystępuje jeszcze w tym miesiącu do testowania rozwiązania integrującego system Lync z systemem Tandberg. Firma ujawniła, że jest to rozwiązanie wykorzystujące otwarte standardy komunikacyjne oraz interfejsy API opracowane przez Cisco.

Aplikacja Lync dla tabletów Android powinna się w pojawić w ofercie firmy Microsoft latem tego roku. Należy w tym momencie przypomnieć, że na rynku dostępne są już aplikacje Lync dedykowane dla takich platform, jak Windows Phone, iPhone, iPad, Mac OS i Windows 8.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200