Microsoft wydłuża wsparcie anty-malware dla systemu Windows XP do połowy 2015 r.

Pamiętamy wszyscy, że Microsoft zapowiadał już kilka razy (wskazując przy tym dokładną datę), że kończy definitywnie wsparcie techniczne systemu operacyjnego Windows XP. Nie tak dawno dowiedzieliśmy, że z dniem 8-go kwietnia br. system ten nie będzie już w ogóle wspieranych technicznie. Okazuje się, że i tym razem nie jest to do końca prawda, bowiem na wsparcie anty-malware dla tego systemu możemy jeszcze liczyć przez najbliższe półtora roku.

Informacja o tym, że wsparcie anty-malware będzie kontynuowane do czerwca 2015 r. ukazała się na blogu Microsoft Technet. "Będziemy dostarczać dalej uaktualnienia sygnatur anty-malware oraz samego oprogramowania anty-malware – dedykowanego dla systemu Windows XP – do czerwca 2015 r.”, możemy tam przeczytać.

Post wymienia też dokładnie pozycje, które będą uaktualniane. W przypadku firm będą to takie produkty, jak System Center Endpoint Protection, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection i Windows. Jeśli chodzi o użytkowników indywidualnych, Microsoft będzie dalej wspierać rozwiązanie Microsoft Security Essentials.

Zobacz również:

  • Microsoft wprowadza zmiany w aplikacjach domyślnych w Windows 11
  • Samsung zaskakuje i aktualizuje smartfony z 2018 roku

Użytkownicy muszą jednak pamiętać o tym, że obowiązek ochrony komputera przed wirusami spada na nich. Dlatego powinni tu na bieżąco dbać o to, aby na komputerze był zainstalowany odpowiedni program antywirusowy, a baza danych wirusów była aktualizowana.

Badanie pokazują, że system XP zarządza dalej niemałą liczbą komputerów. Szacunki są tu różne, ale padają liczby rzędu 20 do 28% wszystkich komputerów. Pozostałe komputery pracują najczęściej pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7. Wygląda więc na to, że decyzja Microsoftu o przedłużeniu wsparcia anty-malware dla tego systemu była ze wszech miar słuszna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200