Microsoft wprowadzi do usługi Windows 365/Cloud PC szereg nowych funkcji

Korporacja zamierza wprowadzić do usługi kolejne funkcje, które zintegrują jeszcze ściślej dwa środowiska - lokalne stanowiska pracy (czyli pecety Windows) z firmową chmurą. Premiera rozwiązania Windows 365/Cloud PC miała miejsce w połowie zeszłego roku i spotkała się od razu z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Teraz będzie uzupełniona o nowe możliwości

Grafika: Microsoft

Zgodnie z obietnicą złożoną w zeszły roku na konferencji Ignite Fall 2021, Microsoft zamierza wprowadzić do usługi Windows 365/Cloud PC kolejną opcję noszącą nazwę Azure Active Directory Join. Rozwiązanie to zostało udostępnione wybranej grupie użytkowników celem jego przetestowania. Firma zapowiada teraz, że funkcja Azure Active Directory Join będzie udostępniona już wszystkim użytkownikom usługi na początku maja.

Microsoft ma też pewne plany, którego w jego opinii powinny zwiększyć liczbę użytkowników zainteresowanych korzystaniem z Windows 365/Cloud PC. Chodzi tu np. o opcję Windows 365 Boot, dzięki której użytkownicy będą w stanie szybciej i efektywnie konfigurować profil chmury. Kolejne rozwiązanie nosi nazwę Windows 365 App. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli przypinać aplikację Cloud Desktop do paska zadań systemu Windows 11 oraz do menu Start.

Zobacz również:

Z kolei dzięki nowej funkcji Windows 365 Switch, użytkownicy będą mogli przemieszczać się między swoimi wirtualnymi komputerami rezydującymi w chmurze i lokalnym pulpitem równie łatwo, jak ma to miejsce obecnie, gdy przełączają się między różnymi komputerami za pomocą funkcji Task Switcher.

Nowa funkcja Windows 365 Offline pozwoli natomiast użytkownikom pracować na swoich komputerach w chmurze nawet po odłączeniu się od Internetu, a później ponownie połączyć się z nim i automatycznie szybko zsynchronizować się z usługą Windows 365 bez utraty danych. Ogłaszając nowe możliwości usługi Windows 365/Cloud PC, firma nie wspomina na razie o jej przyszłej cenie ani sposobie jej licencjonowania. Można mieć tylko nadzieję, że nie będzie ona dużo wyższa od obecnej, albo w ogóle nie ulegnie zmianie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200