Microsoft: publiczna beta MS Office 15 już latem

Microsoft poinformował o oficjalnym rozpoczęciu programu "Technical Preview" kolejnej wersji pakietu MS Office - znanego na razie pod roboczą nazwą Office 15. Koncern zapowiedział też, że wydanie beta pojawi się latem.

Szczegółowych informacji na temat kolejnej wersji pakietu biurowego na razie nie podano. "W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć zbyt dużo na temat Office 15 - ale musicie wiedzieć, że jest to nasze najbardziej ambitne podejście do kwestii aktualizacji MS Office w historii tego produktu. Po raz pierwszy zamierzamy jednocześnie zaktualizować nasze usługi w chmurze, oprogramowanie serwerowe, mobilną i desktopową wersję Office, Office 365, Exchange, SharePointa, Lynca, Project oraz Visio" - napisał w firmowym blogu PJ Hough z Microsoft Office Division.

Hough poinformował, że lista uczestników programu Technical Preview jest już zamknięta - ale dodał, że latem każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z publicznej wydania beta Office 15 (dokładnego terminu jej udostępnienia nie podano).

Przypomnijmy: przed trzema laty faza Technical Preview Office'a 2010 rozpoczęła się w lipcu 2009, publiczną betę udostępniono w listopadzie, zaś finalny produkt trafił do sklepów w czerwcu 2010 r. Gdyby podobne tempo prac utrzymano w tym roku, to premiery nowego wydania MS Office powinniśmy spodziewać się pod koniec bieżącego lub na początku 2013 r. Microsoft na razie nie wypowiada się na temat nazwy produktu, ale wydaje się, że najbardziej prawdopodobny będzie Office 2013.

Niewykluczone jest też, że tym razem Microsoft zechce się nieco sprężyć i przygotować najnowszą wersję Office na październik 2012 - tak, by pakiet mógł trafić do sklepów jednocześnie z Windows 8 (taka podwójna premiera już się kiedyś odbyła - w 2007 r. na rynku jednocześnie pojawił się Windows Vista oraz Office 2007).

Dodajmy, że MS Office wciąż pozostaje jednym z najbardziej dochodowym produktów Microsoftu - w czwartym kwartale 2011 r. dział Business Division (odpowiedzialny za rozwijanie pakietu biurowego) był odpowiedzialny za 30% przychodów koncernu z Redmond.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200