Microsoft powołał byłego szefa Silicon Graphics do grona ścisłego zarządu firmy

Nowy członek zarządu przejmie od odchodzącego na emeryturę Boba Herbolda obowiązki związane z nadzorowaniem i rozwijaniem strategii biznesowej firmy.

Microsoft powołał Ricka Belluzzo do grona ścisłego zarządu firmy i mianował go dyrektorem ds. operacyjnych. Obejmie on obowiązki Boba Herbolda, który odchodzi na emeryturę.

R. Beluzzo przeszedł do Microsoftu we wrześniu 1999 r. z Silicon Graphics, gdzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego. Wcześniej był wiceprezesem w Hewlett-Packardzie. W Microsofcie dotychczas był wiceprezesem, odpowiedzialnym za dział Consumer Group.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów

Do nowych obowiązków nowego prezesa będzie należeło nadzorowanie i rozwijanie strategii biznesowej firmy, bieżącej działalności Microsoftu, sprzedaży oraz marketingu. Rickowi Belluzzo ma także podlegać działalność firmy nie związana z rynkiem PC.

Bob Herbold, odchodzący na emeryturę, spędził w firmie w Redmond 6,5 roku. Wcześniej 26 lat pracował w koncernie Procter & Gamble.

***

Były prezes SGI szefem działu internetowego Microsoftu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200