Microsoft pogłębił integrację systemów Windows 11 i Android

Użytkownicy zarejestrowani w kanałach dystrybucji Windows Insider Dev i Beta Channels, którzy chcą na swoich komputerach z Windows 11 uruchamiać aplikacje Android, mają powody do zadowolenia. Microsoft opublikował kilka dni temu kolejną aktualizację podsystemu WSA (Windows Subsystem for Android), który jest instalowany na komputerach z Windows 11.

Aktualizacja likwiduje szereg dostrzeżonych wcześniej błędów oraz generalnie usprawnia działanie tego interesującego narzędzia cross-platform. To aktualizacja oznaczona 2209.40000.26.0, która wprowadza szereg ulepszeń w kilku obszarach, gwarantuje stabilną pracę schowka oraz generalnie zwiększa wydajność podsystemu. Microsoft zaprezentował podsystem WSA w zeszłym roku w zeszłym roku, projektując go z myślą o tych użytkownikach komputerów z Windows 11, którzy chcą na nich uruchamiać aplikacje Android.

Podsystem WSA składa się z jądra Linux i systemu operacyjnego Android opartego na projekcie AOSP (Android Open Source Project). Podobnie jak ma to miejsce w przypadku podsystemu WSL (Windows Subsystem for Linux), WSA działa również na maszynie wirtualnej Hyper-V, gdzie mapuje interfejsy API i kod aplikacji na postać zrozumiałą dla systemu Windows.

Zobacz również:

  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot

Warto w tym momencie wspomnieć o jeszcze jednym ważnym wydarzeniu związanym z systemami Androd i Windows 11. Amazon zapewnił mianowicie w zeszłym tygodniu użytkownikom systemu Windows 11 zamieszkującym szereg krajów (wśród których póki co nie ma niestety Polski) dostęp do swojego sklepu Amazon Appstore, oferując im ponad 50 tys. programów.

Wcześniej Amazon uruchomił zamkniętą wersję beta sklepu, udostępniając go tylko programistom zarejestrowanym w kanale dystrybucji Windows Insider, oferując przy tym użytkownikom stosunkowo niewielką liczbę aplikacji Android.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200