Microsoft eksperymentuje z ChatGPT. Bing wykorzysta AI

Wyszukiwarka Bing ma odpowiadać na zapytania z wykorzystaniem ChatGPT i sztucznej inteligencji. Microsoft prowadzi odpowiednie testy.

AI zapewni wyniki wyszukiwania / Fot. DCStudio, Freepik.com

AI zapewni wyniki wyszukiwania / Fot. DCStudio, Freepik.com

Microsoft chce poprawić jakość wyników wyszukiwania Bing, integrując chatbota ChatGPT (OpenAI).

Osoby zaznajomione z planami twierdzą, że Microsoft spędził już kilka miesięcy na integracji ChatGPT z wyszukiwarką Bing - podaje Bloomberg. W ten sposób firma chce zapewnić lepszą jakość odpowiedzi na zapytania internautów.

Wyniki wyświetlane przez Bing miałyby zawierać więcej "odpowiedzi konwersacyjnych i kontekstowych". Microsoft ma nadzieję, że jakość wyników wyszukiwania Bing będzie znacznie lepsza, a sama wyszukiwarka stanie się dla użytkowników bardziej użyteczną.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida mogą się wkrótce zdziwić
  • Cykl życia tych pakietów biurowych Microsoftu dobiegnie w przyszłym roku końca
  • Bing wkroczy do kolejnych przeglądarek

Bing nie może pochwalić się dużymi sukcesami

Na razie Microsoft prowadzi jeszcze testy, aby ocenić jak dokładny może być ChatGPT, jeśli chodzi o oferowane wyniki. Nieoficjalnie mówi się, że pierwsza publiczna wersja Bing ze wsparciem technologii OpenAI zadebiutuje za kilka miesięcy.

Początkowo wyszukiwarka miałaby być dostępna tylko w wybranych regionach, aby Microsoft mógł przeprowadzić testy etapami i na małych grupach użytkowników.

Producent Windows wiąże spore nadzieje z ChatGPT, licząc że dzięki temu wyszukiwarka Bing przyciągnie więcej użytkowników. Póki co jej wyniki są raczej mało obiecujące. Jak podaje Statista, Google jest nadal liderem rynku i ma aż 83,84% udziałów w sektorze wyszukiwarek. Bing zajmuje drugie miejsce, z wynikiem 8,88%.

OpenAI współpracuje z Microsoft od kilku lat

W 2016 r. OpenAI zaczęła wykorzystywać platformę chmurową Microsoft Azure jako swoją podstawową infrastrukturę. Następnie w 2019 r. Microsoft zainwestował 1 mld dol. w rozwój OpenAI, aby sfinansować badania nad ogólną sztuczną inteligencją (ang. artificial general intelligence).

ChatGPT wywołał w ostatnich tygodniach ogromny szum w social mediach. Oferuje niemal ludzkie odpowiedzi na pytania i może prowadzić przyzwoitą rozmowę. Technologia AI stale ewoluuje i jest coraz lepsza. Pojawiły się również doniesienia, że Google obawia się tego, co stworzyło OpenAI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200