Menedżer haseł Keeper Security zapewni bezpieczne dzielenie się danymi

Nowa funkcja wprowadzona w Keeper Security umożliwia udostępnianie zaszyfrowanych plików w wielu formatach.

Keeper Security ułatwi dzielenie się plikami / Fot. Materiały własne

Keeper Security ułatwi dzielenie się plikami / Fot. Materiały własne

Keeper Security to menedżer haseł, który rozszerza swoją funkcjonalność o funkcję dzielenia się plikami. Jednocześnie firma zapewnia, że liczy się dla niej przede wszystkim bezpieczeństwo i prywatność klientów, dlatego stawia na szyfrowanie plików. Użytkownicy będą mogli udostępniać zaszyfrowane pliki przez ograniczony czas.

Sprawdź: Windows 11

Zobacz również:

  • Menedżer haseł - na które rozwiązanie warto postawić w 2024 roku
  • Ta firma oferuje postkwantowe szyfrowanie danych E2EE

Keeper One-Time Share, bo tak nazywa się nowa funkcja, przyda się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy udostępnić jakieś poufne pliki znajomym czy rodzinie. Zamiast korzystać z poczty e-mail lub komunikatorów możemy używać funkcji z menedżera.

Dostawcy usług, którzy oferują bezpłatne narzędzia do komunikacji, często mają wgląd w nasze dane. Ponadto Keeper Security informuje, że istnieje wiele obaw dotyczących podejścia pracowników do udostępniania poufnych informacji w firmach. Tutaj możemy powołać się na międzynarodowe badanie przeprowadzone przez Western Digital, które wykazało, że aż 68% menedżerów uważa, że zachowanie pracowników jest większym zagrożeniem dla bezpieczeństwa wrażliwych danych niż zewnętrzni hakerzy i inne złośliwe podmioty.

Jak działa szyfrowanie plików w Keeper Security

Aplikacja zapewnia łącza do jednorazowego udostępniania plików, które są ograniczone tylko do urządzenia odbiorcyh i automatycznie wygasają w wybranym przez użytkownika momencie. Warto dodać, że Keeper One-Time Share pozwoli na skonfigurowanie udostępniania, natomiast odbiorca pliku może go pobrać bez konieczności posiadania konta w Keeper Security.

Zobacz: WhatsApp Web

Jednorazowe udostępnianie możemy również dostarczyć za pomocą kodu QR, AirDrop, poczty e-mail czy SMS-a. Istnieją więc również inne możliwości poza zwykłym adresem URL. Ponadto jednorazowe udostępnienia są zablokowane na urządzeniu, co oznacza, że tylko pierwotny odbiorca może uzyskać do nich dostęp i je odszyfrować. Jeśli link zostanie później otwarty przez osobę trzecią lub konto e-mail użytkownika zostanie naruszone, danych nie uda się już odszyfrować.

Keeper One-Time Share jest dostępna zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej, a także dla klientów komercyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200