Małopolskie firmy IT jadą do Doliny Krzemowej

W dniach 15-17 listopada, przedsiębiorcy z Małopolski wezmą udział w Poland-Silicon Valley Science and Technology Symposium, czyli seminarium poruszającym tematy nauki, technologii i finansowania innowacyjnych przedsięwzięć. Sympozjum, które odbędzie się na Uniwersytecie Stanforda w Dolinie Krzemowej w Kalifornii, jest okazją do przedstawienia polskich przedsiębiorstw amerykańskim partnerom i inwestorom, którzy są zainteresowani współpracą z polskimi podmiotami.

Najbardziej innowacyjne spółki z Małopolski zostały wyłonione w drodze konkursu zorganizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. Są nimi Mintia.com oraz Silvermedia.

Mintia.com to serwis internetowy pozwalający przedsiębiorcom zamówić projekt graficzny logo, strony internetowej, baneru reklamowego, czy wizytówek, ogłaszając konkurs dla ponad 4000 profesjonalnych grafików zrzeszonych w sewisie. Dzięki temu przedsiębiorca otrzymuje od grafików współpracujących z serwisem setki gotowych projektów, z których może wybrać ten najbardziej mu odpowiadający. Z usług serwisu Mintia.com, który działa od 2012 roku skorzystały już między innymi takie firmy jak Atlas i Polskone. "Wygrana w konkursie przyszła dla nas w dobrym momencie. Serwis mintia.com przyciągnął wielu grafików i zdobył znaczących klientów. Na tej podstawie można wiarygodnie oceniać potencjał rynkowy firmy i jest to właściwy moment na rozmowy z inwestorami" - mówi Przemysław Stanisz, dyrektor wykonawczy i współtwórca serwisu. Wraz z przedsiębiorcami, innowacyjny potencjał regionu będzie prezentował Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego oraz eksperci z Ośrodka Prognoz Technologicznych UJ i AGH.

Zobacz również:

  • Majowa konferencja Apple może być ważniejsza niż oczekujemy

Z kolei firma Silvermedia to producent rozwiązań informatycznych, który ma swoją siedzibę w Krakowie i USA. "W dolinie krzemowej spotkamy się z liderami światowych innowacji jak choćby SRI international czy NASA Research Institute. Odwiedzimy siedziby Google i LinkedIn - firmy ikony. Będziemy mogli porozmawiać z właścicielami największych inkubatorów i akceleratorów o tym jak dynamicznie i efektywnie rozwijać innowacyjna firmę, jak angażować się w projekty R&D i jak chronić własność intelektualna. Zwieńczeniem naszej wizyty będzie prezentacja naszej firmy na Stanford University miejscu kultowym, gdzie rodziły się światowe potęgi IT. To dla nas ogromne wyróżnienie!" - mówi Jarosław Bułka, wiceprezes firmy Silvermedia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200