Lucent optymalizuje sieci komórkowe

Lucent Technologies podjął się przeprowadzenia oceny i optymalizacji paneuropejskiej infrastruktury komórkowej firmy O2, działającej na terenie Wielkiej Brytanii, Niemczech i Irlandii.

Lucent Technologies zawarł trzyletnią umowę ramową z operatorem O2, w ramach której Lucent dokona oceny i analizy wydajności sieci GSM i GPRS w Niemczech, Irlandii i na wyspie Man w Wielkiej Brytanii. Realizacja projektu ma pomóc operatorowi O2 w dalszej optymalizacji dostarczanych klientom usług, takich jak komórkowe usługi głosowe, poczta mailowa oraz przekaz komunikatów SMS i MMS. Projekt będzie realizowany przez dział firmowy dział usługowy Lucent Worldwide Services.

Oddział Lucenta zbierze dane dotyczące wydajności sieci i usług, a następnie przeanalizuje i zinterpretuje te dane, dostarczając w ten sposób O2 przejrzysty obraz całej sieci i jej działania. Lucent Worldwide Services zmierzy wydajność infrastruktury GSM i GPRS sieci O2 w różnych miastach w Europie, a także funkcjonowanie tych sieci w większych budynkach.

Zobacz również:

W ramach projektu zostaną przeprowadzone pomiary obejmujące analizę usług głosowych, pocztowych i powiadamiania, zarówno za pomocą tekstu jak i multimediów. Kompletne rozpoznanie zakresu świadczonych usług komórkowych oraz ich analiza pozwoli usprawnić sieci O2 w zakresie pojemności i przyszłych nakładów oraz na bardziej ekonomiczną eksploatację sieci komórkowych.