Linux Foundation rozszerza wsparcie dla developerów

Organizacja wspierająca i nadzorująca rozwój systemu Linux dodała do swojego programu dwa nowe kursy - OpenStack Cloud Architecture and Deployment oraz Linux Enterprise Automation. Przedstawiciele Fundacji tłumaczą, że chcą w ten sposób wspomóc programistów w dostosowaniu ich umiejętności do współczesnych wymagań rynkowych.

"Specjaliści od Linuksa coraz częściej pracują w systemach chmurowych, korzystają z technologii automatyzacyjnych oraz środowisk agile - obserwujemy i rozumiemy te zmiany, dlatego też uzupełniamy naszą ofertę o odpowiednie kursy" - tłumaczy Amanda McPherson, wiceprezes fundacji, odpowiedzialna za projekty developerskie oraz marketing.

McPherson dodaje, że powoli kończy się era, w której programiści mogli pracować w pełni niezależnie i samodzielnie - teraz autorzy oprogramowania coraz częściej pracują grupowo, również w środowiskach chmurowych, korzystają z najróżniejszych usług i narzędzi dostarczanych z zewnątrz. "Dzisiejszy developer to bardziej orkiestrator niż mechanik" - wyjaśnia przedstawiciele Fundacji Linuksa.

Zobacz również:

  • Ta podatność może zagrozić bezpieczeństwu wielu milionów serwerów OpenSSH

Nowe kursy obejmują m.in. korzystanie z narzędzi masteringowych i automatyzacyjnych, a także rozwiązań do organizowania pracy i zarządzania projektami. Według Fundacji, ok. 20% nowych kursów dotyczy nie twardych umiejętności IT, lecz zdolności do pracy w grupie, komunikacji itp.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Linux Foundation.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200