Lenovo otwiera swój pierwszy w Europie zakład produkcyjny

Nowa fabryka w Ullo na Węgrzech skupi się na tworzeniu infrastruktury serwerowej, systemów pamięci masowej i wysokiej klasy stacji roboczych.

Lenovo otwiera fabrykę w Europie / Fot. Materiały prasowe

Lenovo otwiera fabrykę w Europie / Fot. Materiały prasowe

Producent komputerów osobistych Lenovo otworzył pierwszą europejską fabrykę w Europie, a dokładnie w Ullo na Węgrzech. Serwery, stacje robocze PC i systemy pamięci masowej, które zostaną tutaj wyprodukowane, trafią później do Europy, na Bliski Wschód i do Afryki.

W swoim komunikacie Lenovo informuje, że inwestycja reprezentuje duży potencjał gospodarczy dla sektora prywatnego, jak i publicznego na Węgrzech, ze zwiększonymi mocami produkcyjnymi, a także większym potencjałem współpracy z lokalnymi dostawcami i tworzeniem nowych miejsc pracy.

Zobacz również:

  • Pierwsza europejska fabryka firmy Huawei powstanie we Francji
  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech

Sprawdź: Filetracker

Już teraz zakład w Ullo zatrudnia 1000 pełnoetatowych pracowników. Liczba ta ma rosnąć w miarę zbliżania się do pełnej wydajności fabryki. Lenovo przekonuje, że Europa Środkowa to idealne miejsce dla tego typu działalności.

"Dobrze skomunikowana lokalizacja Węgier sprawia, że jesteśmy znacznie bliżej naszych europejskich klientów, dzięki czemu możemy zaspokajać i podtrzymywać ich potrzeby, pozostając jednocześnie w czołówce innowacji" – skomentował Francois Bornibus, starszy wiceprezes i prezes na region EMEA w Lenovo. "Ponieważ nasza działalność rozwija się na całym świecie, ten niesamowity nowy obiekt odegra kluczową rolę w planach zapewnienia przyszłego sukcesu i wprowadzenia inteligentniejszych technologii dla wszystkich w Europie, w sposób bardziej zrównoważony, szybki i wydajny" - dodał.

Zobacz: Hodl

Nowa fabryka o powierzchni prawie 50 000 metrów kwadratowych mieści się w dwóch budynkach i na trzech piętrach. Jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Lenovo. Jej linia produkcyjna jest w stanie obsłużyć ponad 1000 serwerów i 4000 stacji roboczych dziennie, z których każda jest zbudowana zgodnie z wymaganiami klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200