Lenovo odświeża biznesowe laptopy ThinkPad. Teraz z Alder Lake

Lenovo odświeża laptopy biznesowe i cenione przez profesjonalistów IT - modele ThinkPad X13. Pojawią się też nowsze wersje X13 Yoga Gen 3 oraz z serii L.

Lenovo odświeża ThinkPady / Fot. Materiały producenta

Lenovo odświeża ThinkPady / Fot. Materiały producenta

Lenovo odświeża komputery przenośne. Model X3 Yoga (2-w-1) będzie dostępny tylko z procesorami Intela, natomiast X13 zyska dostęp do układu Intel 12. generacji lub AMD Ryzen Pro 6000. Dodatkowo dwa laptopy mają gniazdo kart nano-SIM dla 4G LTE, natomiast model X13 oferuje jeszcze łączność sub-6 5G poprzez eSIM.

Zobacz: Boty Discord

Zobacz również:

  • Przychody Lenovo spadają czwarty kwartał z rzędu
  • Laptop, a może komputer stacjonarny? Jak wygląda rynek?

Laptopy są wyposażone w ekrany WQXGA. Oznacza to, że pracują w trybie 2560 x 1600 przy proporcjach 16:10. Oba obsługują Dolby Vision i mają też technologię ochrony oczu przed niebieskim światłem. Zapobiega ona zmęczeniu wzroku, zwłaszcza wieczorami.

ThinkPady ciągle mają trackpointy, a ich touchpady są teraz o 15% większe. Sam wygląd komputerów nie zmienił się znacząco od lat. Lenovo wychodzi tutaj z założenia, że "jeśli coś się sprawdza, to po co to zmieniać".

Kolejne laptopy Lenovo, które doczekają się odświeżenia, to seria L i modele ThinkPad L14 i L15 Gen 3. Otrzymają mniejsze ramki i cieńsze, lżejsze konstrukcje. Idąc dalej, modele ThinkPad L13 i L13 Yoga Gen 3 będą teraz oferowane z wyświetlaczami 16:10. Dodajmy, że seria L będzie oferowana z procesorami Intela 12. generacji z rodziny Core i7, a jeśli chodzi o AMD, producent zapewni dostęp do układów Ryzen Pro z serii 5000.

We wszystkich urządzeniach znajdziemy kamery na podczerwień, umożliwiające logowanie się za pomocą Windows Hello.

Sprawdź: Emotka

Komputery z nowszymi procesorami trafią do sprzedaży w najbliższych miesiącach. Łącznie dostępnych będzie 11 różnych wersji. W tym roku na rynek trafi sporo modeli z najnowszymi procesorami Intela.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200