Łatwiejszy backup wirtualnych serwerów VMware

Network Appliance zaprezentował wczoraj oprogramowanie, które ułatwia zadanie wykonywania kopii zapasowych danych w środowiskach obliczeniowych opartych na wirtualnych serwerach VMware.

Oprogramowanie o nazwie SnapManager for Virtual pozwala administratorom wykonywać kopie zapasowe wirtualnych maszyn, odzyskiwać w razie awarii wirtualne maszyny oraz wykonywać kopie migawkowe danych przechowywane na wielu wirtualnych serwerach VMware.

Firma informuje, że pracuje już nad kolejnymi wersjami oprogramowania, które będą wspierać środowiska obliczeniowe oparte na innych technologiach wirtualizowania zasobów, stosowanych przez firmy Microsoft, Citrix, Virtual Iron Software i Oracle. Data wprowadzenia tych produktów na rynek nie została jeszcze podana.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji

Oprogramowanie SnapManager for Virtual pojawi się w ofercie NetApp w kwietniu br. Cena rozwiązania - od 2 tys. USD za jeden fizyczny serwer.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200