Konsorcjum W3C prezentuje logo HTML5

World Wide Web Consortium nie słabnie w wysiłkach promocji technologii HTML5. Nowa wersja języka tworzenia stron internetowych doczekała się swojego logo. Konsorcjum przedstawiło też 8 znaczków, które pokazują, co zyskujemy wraz z nadejściem "nowej Sieci".

W3C poinformowalo, że logo HTML5 zostanie uznane oficjalnym, jeśli spodoba się użytkownikom. Co o nim sadzicie?

Polecamy:

Zobacz też:

Logo jest przeznaczone dla tych, którzy chcieliby pokazać, że ich strony korzystają lub odwołują się do specyfikacji HTML5, CSS3, SVG, WOFF i innych technologii stosowanych podczas pisania nowoczesnych aplikacji sieciowych - podaje W3C w oficjalnej informacji.

Logo HTML5 ma służyć promocji najnowszych technologii. Miłośnicy W3C mogą umieszczać je na swoich stronach, a wykorzystana licencja CC BY 3.0 Unported pozwala właściwie na dowolne wykorzystanie projektu. Samo konsorcjum rozpoczęło sprzedaż t-shirtów z logo w cenie 22,50 dol za sztukę.

Na stronie W3C przeczytać można, że HTML5 ma centralną pozycję w nadchodzącej zmianie technologicznej, a nowe logo ma być tego odzwierciedleniem. Specjalne znaczki na strony WWW pokazują, co jest najważniejsze w "nowej Sieci" - semantyka, mniejszy przesył, dostęp do urządzeń z poziomu przeglądarki, łączność, multimedia, akceleracja 3D, szybkość i CSS3.

Technologia HTML5 będzie wprowadzana przez kolejne lata. Akcja promocyjna to jednak dobry pomysł, by zwrócić uwagę internautów, że w Sieci pojawia się coś, co znacząco zmieni nasz odbiór stron internetowych w kolejnych latach.

Pełną listę dostępnych grafik znajdziecie na stronie W3C HTML5 Logo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200