Komputery Windows 10 mogą już obsługiwać połączenia komórkowe

Użytkownicy komputerów Windows 10 posiadający smartfony z systemem Android – a tacy liczą się w milionach - powitają tę wiadomość z zadowoleniem. Obie te platformy zostały zintegrowane i z rozwiązania pozwalającego inicjować (oraz odbierać) rozmowy telefoniczne bezpośrednio z peceta, mogą obecnie korzystać wszyscy.

Microsoft zaprezentował taką funkcjonalność kilka miesięcy temu (nadając jej nazwę Your Phone; Twój telefon) i do tej pory mogli z niej korzystać tylko ci użytkownicy systemu Windows 10, którzy zarejestrowali się w kanale dystrybucji Insider. Jeśli chodzi o sprzęt mobilny, to mogli z niej korzystać przede wszystkim użytkownicy różnych modeli smartfona Galaxy (Samsung).

Z opcji takiej – integrujące ze sobą dwie zupełnie różne platformy - mogą obecnie korzystać wszyscy ci użytkownicy smartfonów Android (system iOS póki co nie wspiera takiego rozwiązania), które pracują po kontrolą wersji 7.0 (lub nowszej) tego systemu. Smartfony iOS wspierają co prawda od dawana również podobne rozwiązanie, ale pod warunkiem iż mają za partnera pecet pracujący pod kontrolą systemu macOS.

Zobacz również:

  • Urządzenia 5G pomogą zwiększyć sprzedaż smartfonów o 7,4% w tym roku
  • Rynek pecetów nie miał się tak dobrze od dziesięciu lat

Aby móc realizować takie rozmowy, użytkownik smartfona z Androidem 7.0 (lub nowszym) musi pobrać ze sklepu Google Play aplikację Twój telefon i posiadać pecet Windows 10 wspierający połączenia Bluetooth (chodzi oczywiście o możliwość sparowania przez takie połączenie obu urządzeń).


TOP 200