Kolejna spółka ABC Data w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Tak jak zapowiadały władze firmy, ABC Data zarejestrowała spółkę na Litwie. Będzie to czwarta po ABC Data Polska, ABC Data Czechy i ABC Data Słowacja, spółka ABC Daty działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co dalej? Planowane przejęcie w jednym z państw bałkańskich.

Rozpoczęcie działalności na rynku litewskim jest jednym z elementów strategii ABC Daty. Władze spółki zapowiadają, że na rynek litewski wchodzą ze sprawdzonym, niskokosztowym modelem sprzedaży, sprawdzonym na Słowacji. "Klienci na Litwie będą mieli dostęp do pełnej oferty ABC Daty - podobnie, jak nasi klienci w innych krajach, w których obecnie działamy. Na Litwę towar będzie dostarczany z polskiego magazynu w Warszawie. Sprzedaż chcemy uruchomić jeszcze we wrześniu" - mówi Andrzej Sobol, wiceprezes ABC Data.

To nie koniec ekspansji firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka planuje m.in. przejęcia podmiotów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, należących do Unii Europejskiej. Możliwe, że do końca roku kupi firmę w jednym z państw bałkańskich. Na fuzje ABC Data ma przeznaczyć ok. 40 mln zł.

Więcej o ABC Data:

Debiut ABC Data S.A. na GPW

ABC Data: porządki przed wejściem na giełdę

ABC Data ma nowych akcjonariuszy

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200