Kaspersky - szóstka może więcej

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego, wydał dwa uaktualnione produkty w wersji 6.0 - są to Kaspersky Anti-Virus oraz Kaspersky Internet Security. Przypomnijmy, że poprzednia wersja zajęła trzecie miejsce w naszym teście skanerów antywirusowych - okazała się bezkonkurencyjna pod względem aktualizacji sygnatur oraz czasu skanowania. Czy nowa wersja będzie równie atrakcyjna? Prezentujemy nasze pierwsze wrażenia i opinie. Zapraszamy również do pobrania plików z naszego serwisu Download.

Kaspersky - szóstka może więcej
Kaspersky Anti-Virus chroni komputery przed wszystkimi rodzajami szkodliwych programów, łącząc tradycyjne metody działające w oparciu o sygnatury (wykrywanie wirusów na podstawie ich opisów) z ochroną proaktywną. Moduł "proaktywny" wykrywa zagrożenia analizując ich zachowanie w systemie. Produkt efektywnie chroni przed oprogramowaniem typu spyware i pozwala na cofnięcie zmian dokonanych przez szkodliwe aplikacje w systemie plików i rejestrze systemowym. Wraz z usunięciem szkodliwego kodu z systemu znikają wszystkie pozostawione przez niego ślady.

Kaspersky - szóstka może więcej

Główne okno programu Kasperksy Anti-Virus

Antywirus monitoruje w poszukiwaniu zagrożeń wszystkie krytyczne obszary systemu operacyjnego i wykrywa ukryty kod, którym charakteryzują się rootkity. Dzięki skanowaniu w czasie rzeczywistym poczty elektronicznej oraz plików i stron WWW pobieranych z Internetu narzędzie zapewnia bezpieczeństwo danych i całego komputera. Prędkość skanowania oraz pobierania uaktualnień sygnatur zagrożeń jest znacznie większa niż w poprzednich wersjach oprogramowania, a jednocześnie zmniejszono wykorzystywanie ilości zasobów systemowych. Jeżeli użytkownik uruchomi aplikacje wymagające dużej ilości zasobów, Kaspersky samodzielnie wstrzymuje swoje działanie i zwalnia zasoby dla innych programów.

Wersja Internet Security zapewnia zintegrowaną ochronę komputerów PC przed wszelkimi rodzajami zagrożeń, włącznie z wirusami i innymi szkodliwymi programami, takimi jak spyware i trojany. Aplikacja chroni także przed oszustwami internetowymi i spamem.

Trzecie miejsce dla poprzedniej wersji

Ten program pobił wszystkie inne, jeżeli chodzi o aktualizowanie sygnatur. Użytkownicy tej aplikacji mogą spać spokojnie. Zaktualizowany silnik skanujący wykrył wszystkie zagrożenia, jednak nieco gorzej sprawa przedstawia się z analizą heurystyczną - tu Kaspersky ustępuje konkurencji. Czas skanowania również nie jest "porażająco" krótki. Oto fragment testów:

Wirusy WildList 100%

Zagrożenia AV-Test zoo 100%

Wykrywanie heurystyczne (sygnatury sprzed miesiąca) 51%

Wykrywanie heurystyczne (sygnatury sprzed dwóch miesięcy) 26%

Szybkość skanowania 420 sekund

Czas reakcji na nowe zagrożenia 0-2 godzin

Więcej na ten temat dowiesz się z materiału Najlepsze programy antywirusowe

Kaspersky IS wyposażony jest w osobistą zaporę ogniową, która kontroluje dane przepływające między komputerem użytkownika a Internetem. Użytkownicy laptopów mogą definiować odrębne tryby pracy zapory ogniowej dla różnych sieci - Internet, sieć lokalna oraz sieć zaufana. Program pozwala także na pracę w "trybie ukrycia", w którym komputer użytkownika będzie całkowicie niewidoczny w sieci. Ponadto pakiet zawiera zestaw zaawansowanych technologii filtrowania wykorzystywanych do analizowania poczty elektronicznej. Zastosowano uczący się algorytm Bayesa, który adoptuje się do specyfiki ruchu pocztowego na chronionym komputerze

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200