Kaspersky Lab opatentował technologię zwiększającą wydajność środowisk VD

Kaspersky Lab opatentował nową technologię usprawniającą pracę środowisk VD (Virtual Desktop) , która została już wprowadzona do firmowego rozwiązania noszącego nazwę Kaspersky Security for Virtualization - Light Agent. Zarządza ona zadaniami, które skanują dane przechowywane w wirtualnych maszynach.

Firma informuje, że dzięki nowej technologii proces skanowania danych – a jest to zadanie wykonywane w czasie rzeczywistym - przebiega dużo szybciej, zwiększając tym samym istotnie wydajność wirtualnej maszyny.

Projektując rozwiązanie Security for Virtualization - Light Agent, Kaspersky Lab miał przede wszystkim na uwadze lepszą ochronę takich aplikacji, jak Hyper-V, Citrix XenServer i VMware vSphere. Opatentowana technologia umożliwia szybkie przetwarzanie obciążeń używanych do ochrony wirtualnych serwerów i stacji roboczych, zarządzając jednocześnie w optymalny sposób zaplanowanymi wcześniej zadaniami, które zostały zainicjowane w ramach takiego procesu.

Zobacz również:

  • Powstało nowe narzędzie antywirusowe dla komputerów Linux
  • 5 priorytetów, które obniżają koszty chmury i usprawniają operacje IT
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200