"Kariera w IT" specjalne wydanie Computerworld

Rynek pracy informatyków jest bardzo ciekawy i dynamicznie się zmienia. Przygotowany przez nas raport to nie tylko „stop klatka”, czyli zapis stanu obecnego, ale również próba uchwycenia tych zjawisk, których znaczenie rośnie. Interesuje nas zarówno perspektywa pracodawców, jak i pracownika. Nasze własne doświadczenia i obserwacje wsparliśmy analizami ekspertów, którzy na co dzień współpracują z IT.

Ważnym aspektem zatrudnienia jest wynagrodzenie. Publikujemy zestawienie uśrednionych płac na różnych stanowiskach, w poszczególnych obszarach IT, osób legitymujących się różnymi certyfikatami. Pytamy również, czy taka „karta gwarancyjna” umiejętności informatyka jest w cenie. Skanujemy rynek pod kątem informatycznych specjalności, które są najlepiej opłacane i dziedziny gospodarki, gdzie możemy się spodziewać największych nakładów na IT i rosnących wynagrodzeń oraz zawodów, które mają najlepsze perspektywy.

Z raportu wynika, że płace w IT są coraz bardziej zróżnicowane, podobnie jak formy zatrudnienia. Porównujemy dwie najbardziej powszechne sytuacje – pracę etatową z kontraktami. Pokazujemy również, jakie konsekwencje finansowe i prawne może mieć użytkowanie w miejscu pracy prywatnego sprzętu.

Zobacz również:

  • LinkedIn niczym TikTok? Portal testuje nowe formaty
  • Najnowsze badanie dotyczące AI: praca będzie, ale będzie jej mniej

Inwestorom oraz szefom firm, którzy zastanawiają się, gdzie ulokować kolejny oddział proponujemy zapoznanie się z internetową mapą Polski. Umieściliśmy na niej centra z największą liczbą firm IT. Piszemy też o centrach akademickich i strefach przemysłowych, które rywalizują o miano polskiej „Doliny Krzemowej”.

Informatykom i to zarówno tym, którzy stoją dopiero u progu kariery, jak i tym, którzy myślą o rozwoju zawodowym podpowiadamy, jakie umiejętności i cechy należy pielęgnować, jak uzupełnić swoje wykształcenie i budować pozycję na rynku pracy.

Raport w warstwie analitycznej jest uzupełniony przez opinie ekspertów oraz praktyków rynku – szefów firm i HR-owców. W sumie to kompendium wiedzy potrzebnej zarówno tym, którzy chcą stworzyć atrakcyjne miejsca pracy, jak i tym, którzy chcą efektywnie szukać zatrudnienia.

Zapraszamy do pobrania raportu: http://www.computerworld.pl/praca/raportyZespół Computerworld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200