Już jest Microsoft Visual Studio 2022 - co wprowadza?

64-bitowa aktualizacja flagowego IDE Microsoftu wprowadza nowe funkcje wspierające szybsze, łatwiejsze kodowanie oraz większe, bardziej złożone projekty.

Już jest Microsoft Visual Studio 2022 - co wprowadza?

Metamorworks/Getty Images

Visual Studio 2022, główne uaktualnienie, które wprowadza 64-bitową wydajność do flagowego zintegrowanego środowiska programistycznego firmy Microsoft, jest już dostępne jako wydanie produkcyjne.

Oficjalnie zaprezentowane 8 listopada i dostępne na stronie internetowej produktu, Visual Studio 2022 jest pozycjonowane tak, aby pomóc programistom szybciej przejść od pomysłu do kodowania, kładąc nacisk na produktywność i poprawę jakości życia.

Zobacz również:

  • Microsoft otwiera się na agencje rządowe - wszystko przez atak
  • Awans języka programowania Go
  • Koniec kłopotów ze skanowaniem kodów QR znajdujących się na ścianach czy billboardach

Kluczowe cechy Visual Studio 2022 to:

• Dzięki wsparciu 64-bitowemu, Visual Studio 2022 może wykorzystać nowoczesny sprzęt do skalowania w celu obsługi większych i bardziej złożonych projektów. Ponadto, Microsoft skupił się na poprawie wydajności w typowych scenariuszach.

• IntelliCode, wspomagany przez sztuczną inteligencję towarzysz kodowania, pozwala programistom pisać mniej i kodować więcej. Funkcja ta może uzupełniać całe linie kodu.

• Hot Reload dla .NET i C++ daje możliwość aktualizacji działającego kodu i natychmiastowego zobaczenia rezultatów zmian.

• Nowe narzędzia zwiększają wydajność wewnętrznej pętli i usprawniają debugowanie. Dostępne są szczegóły wiersza poleceń, widok drzewa procesów rodzic-dziecko (parent-child) oraz opcja „Wybierz uruchomione okno z pulpitu” w oknie dialogowym „Dołącz do procesu”.

• Nowy projektant dla projektów Web Forms jest obsługiwany przez Web Live Preview.

• Nowa czcionka Cascadia i ikony.

• Refaktoryzacja Visual Basic pomaga programistom pisać bardziej poprawny i wydajny kod. Również w Visual Basic nowe możliwości, takie jak nawigacja po podsłowach, mają na celu usprawnienie kodowania.

• Obsługiwane jest testowanie międzyplatformowe w systemie Linux.

Równolegle z Visual Studio 2022, dostępna jest również do pobrania. platforma programistyczna .NET 6 Visual Studio 2022 jest pozycjonowane w taki sposób, aby oferować możliwość aktualizacji bez tarcia, bez konieczności zmiany kodu. Programiści nadal mogą tworzyć aplikacje 32-bitowe i wszystkie istniejące aplikacje w nowym IDE. Microsoft udostępnia również pierwszy podgląd wersji 17.1 Visual Studio 2022. Obiecane są regularne aktualizacje Visual Studio, z poprawkami i nowymi funkcjami.

Źródło: InfoWorld

Oprac. i tłum. Anna Ładan

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200