Jak efektywnie zarządzać inwestycjami IT?

CIO-CFO Tech Summit to pierwsza edycja konferencji Computerworld, łącząca perspektywy CIO oraz CFO w obszarze inwestycji ICT. Już 7 czerwca porozmawiamy o synergii działań CIO i CFO dla podnoszenia efektywności biznesowej, o optymalizacji kosztów IT, a także najnowszych trendach w zarządzaniu finansami.

Jak efektywnie zarządzać inwestycjami IT?

Zachęcamy do poznania wybranych wątków merytorycznych, w programie:

Koszty IT - Problematyka optymalizacji

Krzysztof Dyki, Prezes, ComCERT SA

Dynamiczny rozwój skali usług i technologii w obszarze cyfryzacji doprowadził do sytuacji, w której efektywność procesów zakupowych determinuje nie tylko koszt inwestycji, ale przede wszystkim koszt utrzymania i rozwoju systemów informatycznych. Problematyka tego zagadnienia nabrała szczególnego znaczenia w czasie szybko rosnących kosztów IT, braków kompetencji na rynku IT oraz zerwanych łańcuchów dostaw. Jak zoptymalizować koszty IT?

Finansowe aspekty strategii IT na przykładzie doświadczeń KGHM Polska Miedź SA.

Andrzej Kensbok, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, KGHM Polska Miedź SA

Sukces oparty na zgodzie. Jak dane budują rentowność szpitala

Tomasz Berdyga, b. Chief Financial Officer, Narodowy Instytut Kardiologii

Szpitale to ogromna wytwórnia danych, ale i studnia bez dna, jeśli chodzi o koszty usług medycznych. Każdy CFO działający w medycynie musi sprostać wyzwaniu połączenia wiedzy finansowej z meandrami medycyny i rozliczeń z NFZ. Zaprezentujemy przykład wypracowanych w Narodowym Instytucie Kardiologii mechanizmów, dotyczących indywidualnych rozliczeń, które stanowią solidne wsparcie finansowe przy rozliczeniach z NFZ.

Dialog interdyscyplinarny w walce z praniem pieniędzy i przestępczością finansową

Karol Wojtczak, Tribe Lead Transaction Monitoring, ING Hubs Poland

Temat przeciwdziałania praniu pieniędzy rozwija się wykładniczo na przestrzeni ostatnich 10 lat. Walka z przestępczością finansową jednak nie przynosi spodziewanych spektakularnych sukcesów, na miarę poczynionych inwestycji na ten cel. W ostatnim czasie często mówi się o koniecznych zmianach w sposobie tej walki, aby skutecznie ograniczać przestępczość finansową, chronić ekonomię i społeczeństwo przed jej skutkami oraz biznes przed wykorzystaniem do nielegalnej działalności. Czy łączenie wymiany informacji i dialog interdyscyplinarny mogą wyznaczyć nową drogę w skutecznej walce z przestępczością finansową i praniem pieniędzy?

Od „Return On Investment” do “Return On INFORMATION” - czyli podróż przez digitalizację procesów po wydobywanie cennej wiedzy z dokumentów i danych

Łukasz Wachowicz, Senior Account Executive Manager, SER Group Polska

Wolumen danych przyrasta w tempie wykładniczym, podwajając się co trzy lata. Dane są wszędzie – dla dzisiejszej gospodarki są tym, czym do niedawna były ropa naftowa czy węgiel. W ramach prelekcji przybliżymy wątek budowania wiedzy na bazie danych pozyskiwanych z obsługi dokumentów i procesów firmowych.

Diabeł tkwi w szczegółach – Krajowy System e-Faktur (KSeF) oczami biznesu i IT

Tomasz Garbowski, Chief Financial Officer, Simplicity sp. z o.o.

Piotr Skowroński, Presales Director, Simplicity sp. z o.o

Wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) przez Ministerstwo Finansów wywołało dyskusję zarówno wśród dyrektorów finansowych, jak i dyrektorów działów IT, w związku z koniecznością dostosowania procesów, systemów i procedur. W trakcie panelu dyskusyjnego opowiemy o tym, czym tak naprawdę jest KSeF i jakie wyzwania niesie obligatoryjność jego wykorzystania, jak przygotować swoją organizację do zmian w procesie fakturowania oraz jak te zmiany wpłyną na procesy biznesowe.

Do udziału w konferencji szczególnie zapraszamy CIO oraz CFO, dyrektorów pionów technologii oraz transformacji biznesowej, dyrektorów i menedżerów IT, dyrektorów i menedżerów ds. finansowych, architektów IT, członków zespołów IT i finansów oraz wszystkich zainteresowanych optymalizacją kosztów IT, wykorzystaniem technologii teleinformatycznych w budowaniu wartości organizacji i zarządzaniu finansowym.

Zapraszamy do poznania szczegółów i rejestracji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200