Interfejs mSATA

SATA International Organization (SATA-IO) zaprezentowała nowy standard: interfejs mSATA (mini SATA). Interfejs (wykorzystujący nisko profilowy konektor) został opracowany z myślą o stosowaniu w pamięciach SSD/flash instalowanych w przenośnych komputerach. SATA-IO zamierza ratyfikować standard mSATA w ciągu najbliższych tygodni.

Standard został opracowany przez Cable and Connector Working Group. Jest to jedna z grup roboczych SATA-IO, w skład której wchodzą przedstawiciele wiodących dostawców sprzętu komputerowego, takich jak Dell, HP, Lenovo, Samsung, SanDisk, STEC i Toshiba.

Interfejs mSATA
Interfejs mSATA (prace nad nim trwały od końca 2008 r.) jest oparty na tym samym fizycznym złączu co Mini PCI Express i wspiera dwie szybkości transferowania danych: 1,5 Gb/s i 3,0 Gb/s. W pierwszej kolejności interfejs mSATA (obok widać moduł flash z takim interfejsem) znajdzie zastosowanie w pamięciach SSD o niewielkich pojemnościach (16, 32 oraz 65 GB).

Zobacz również:

  • Rekordowe wyniki finansowe Samsunga
  • Arm standaryzuje chiplety

Dzisiaj w San Francisco zaczyna się konferencja IDF (Intel Developer Forum), na której kilka firma (w tym SanDisk, Samsung i Toshiba) zaprezentuje swoje produkty wyposażone w interfejs mSATA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200